اخبار بورس

افزایش ۲۵۹ درصدی شاخص بورس در ۷۷ روز معاملاتی

افزایش ۲۵۹ درصدی شاخص بورس در ۷۷ روز معاملاتی

شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۷۷ روز معاملاتی، با ثبت بیش از یک میلیون و ۳۲۸ هزار واحد رشد، بازدهی ۲۵۹ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران کرد.

به گزارش ایبِنا، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سالجاری و تا پایان هفته گذشته در مدت ۷۷روز معاملاتی، تعداد ۶۹۷میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش ۸۳۴۸هزار و ۳۰۷میلیارد ریال در ۱۱۴میلیون و ۴۹۱هزار و ۷۶۴دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۴۲۴میلیارد و ۵۸۹میلیون سهم به ارزش ۴۳۲۸هزار و ۶۱۷میلیارد ریال در ۴۹میلیون و ۲۳۱هزار و ۲۴۳نوبت در بازار اول، ۲۵۴میلیارد و ۸۵۲میلیون سهم به ارزش ۳۷۳۱هزار و ۱۱۵میلیارد ریال در ۶۳میلیون و ۸۲هزار و ۵۶۴نوبت در بازار دوم، ۲۳میلیون و ۱۰۰هزار برگه به ارزش ۲۲هزار و ۸۱۷میلیارد ریال در ۶هزار و ۶۴۸نوبت در بازار بدهی، ۱۵۱میلیون و ۵۲۰هزار قرارداد به ارزش ۲۹هزار و ۱۴۸میلیارد ریال در ۷۸۰هزار و ۵۶۷نوبت در بازار مشتقه و ۱۷میلیارد و ۳۸۴میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۲۳۶هزار و ۶۱۰میلیارد ریال در یک میلیون و ۳۹۰هزار و ۷۴۲نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲هزار و ۹۰۰واحد آغاز کرده است، تا پایان هفته گذشته با یک میلیون و ۳۲۸هزار و ۸۰۰واحد رشد، معادل ۲۵۹ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد یک میلیون و ۳۱هزار و ۴۵۰واحدی و شاخص بازار دوم با رشد ۲ میلیون و ۴۴۰هزار و ۳۲۸واحدی به ترتیب ۲۸۴ و ۲۲۴درصد افزایش داشته‌اند.

بیشتر بخوانید  موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن