اخبار بورس

افزایش ۲۲۹۰۲ واحدی نماگر تالار شیشه ای

افزایش ۲۲۹۰۲ واحدی نماگر تالار شیشه ای

شاخص بورس با رشدی بیش از ۲۲ هزار و ۹۰۰ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۹۷۹ هزار و ۱۰۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با حداقل رشد ۴.۵ درصدی مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۲۹۰۲ واحد رشد معادل ۲.۴۰ درصد به ۹۷۹ هزار و ۱۰۳ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۶۰۹۲ واحد افزایش معادل ۲.۴۰ درصد به ۲۶۰ هزار و ۴۵۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۰۵۸ واحد افزایش معادل ۰.۶۶ درصد به ۳۱۲ هزار و ۷۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۳۶۶ واحد افزایش معادل ۰.۶۶ درصد به ۲۰۷ هزار و ۱۷۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۷۱۲۷ واحد افزایش معادل ۲.۲۵ درصد به یک هزار و ۲۳۴ واحد، شاخص بازار اول با ۱۹۸۱۱ واحد افزایش معادل ۲.۹۲ درصد به ۶۹۸ هزار ۵۱۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۳۶۳۵ واحد رشد معادل ۱.۶۷ درصد، به ۲ هزار و ۵۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فارس با ۶۱۲۹ واحد، فولاد با ۲۶۵۵ واحد، فملی با ۱۷۳۶ واحد شپنا با ۱۱۷۰ واحد، کگل با ۱۱۳۷ واحد، وبملت با ۱۰۵۵ واحد و کچاد با ۱۰۵۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «بانک ها با۲۳۶ واحد صعود معادل ۴.۵۸ درصد به ۵ هزار و ۳۹۳ واحد، کانه فلزی با ۱۰۰۸۹ واحد افزایش معادل ۴.۳۶ درصد به ۲۴۱ هزار ۵۴۸ واحد، شیمایی ۲۳۵۵ واحد رشد معادل ۴.۰۹ درصد به ۵۹ هزار و ۸۸۸ واحد، اداره بازارهای مالی ۵۳ واحد افزایش معادل ۴.۰۵ درصد به یک هزار و ۳۶۹ واحد، فلزات اساسی با ۲۲۴۵۲ واحد رشد، معادل ۳.۶۶ درصد به ۶۳۶ هزار و ۷۲۱ واحد، رایانه با (۳۱۱۸) واحد افت معادل (۳.۹۳) درصد به ۷۶ هزار و ۱۵۰ واحد، انتشار و چاپ با (۱۱۱۲۵۶) واحد ریزش معادل (۴.۳۲) درصد به ۲ هزار و ۴۶۵ واحد» رسید.

بیشتر بخوانید  لزوم آموزش مردم در روزهای افت و خیز بورس

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «شپنا، وتوصا، وپارس، البرز، فارس، بموتو و چدن» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فاذر، دشیمی، فسازان، کسعدی، کسرام، دتماد و آپ» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۶۲۳ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۸۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴۳ هزار و ۳۳۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

افزایش ۲۲۹۰۲ واحدی نماگر تالار شیشه ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن