اخبار بورس

افزایش ۱۰۴۷۲ واحدی شاخص بورس

افزایش ۱۰۴۷۲ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری بعد از چند روز ریزش و نوسان شدید بالاخره با رشد بیش از ۱۰۴۰۰ واحدی به یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۱۳ واحد رسید تا سهامداران بعد از مدت‌ها اندکی امیدوار شوند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که اکثر شاخص‌های بورس با افزایش مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۰۴۷۲ واحد صعود معادل ۲.۳۷ درصد به یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۱۳ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۲۷۴۵ واحد افزایش معادل ۲.۳۷ درصد به ۳۹۴ هزار و ۲۳۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۸۲۱) واحد افت معادل (۰.۲۱) درصد به ۳۹۷ هزار و ۵۷۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۵۳۸) واحد افت معادل (۰.۲۱) درصد به ۲۶۰ هزار و ۵۲۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۰۳۶۳ واحد افزایش معادل ۰.۵۲ درصد به یک میلیون و ۹۹۱ هزار و ۹۳۸ واحد، شاخص بازار اول با ۷۹۹۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۵ درصد به یک میلیون و ۷۵ هزار ۳۹۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۹۷۸۳ واحد صعود معادل ۰.۶۴ درصد به ۳ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۳۱۵ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۲۳۲۸ واحد، کگل با ۱۷۳۶ واحد، تاپیکو با ۱۵۷۸ واحد، فملی با ۱۴۵۲ واحد، شپنا با (۱۲۱۷) واحد، کچاد با ۱۰۴۵ واحد و شپدیس با ۷۸۳ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  آغاز پاییز با افت شاخص بورس

افت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانه‌فلزی با۱۰۹۹۹ واحد صعود معادل ۲.۸۸ درصد به ۳۹۲ هزار و ۴۷۸ واحد فلزات اساسی با ۲۳۳۵۱ واحد افزایش معادل ۲.۱۵ درصد به یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۶۷۸ واحد، شیمیایی با۱۶۱۳ واحد رشد معادل ۱.۶۷ درصد به ۹۸ هزار و ۱۰ واحد، محصولات فلزی با (۴۴۱۱) واحد کاهش معادل (۱.۵۲) درصد به ۲۸۶ هزار ۹۹ واحد، فرآورده نفتی با (۸۴۴۶۷) واحد افت معادل (۱.۷۰) درصد به ۴ میلیون و ۸۸۸ هزار ۸۸۳ واحد، رادیویی با (۲۴۶) واحد کاهش معادل (۲.۷۷) درصد به ۸ هزار و ۶۶۵ واحد، محصولات کاغذ با (۵۴۹۸) واحد افت معادل (۳.۴۴) درصد به ۱۵۴ هزار و ۵۲۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وساربیل با ۲۹ درصد، پاکشو با ۵ درصد، پکرمان با ۴.۹۸ درصد، وتوس با ۴.۹۷ درصد، کاوه با ۴.۹۶ درصد، فسپا با ۴.۸۸ درصد و شکربن با ۴.۸۲ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «خپارس با (۵) درصد، غمارگ با (۴.۹۸) درصد، سصوفی با (۴.۹۷) درصد، امید با (۴.۹۶) درصد، سشمال با (۴.۹۵) درصد، سمازن با (۴.۹۳) درصد و ستران با (۴.۹۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۹۵۷ هزار و ۴۱۸ نوبت معاملاتی، ۱۱ هزار و ۱۵۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۷ هزار و ۳۲۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  رونمایی از نخستین سامانه اعلام خسارت الکترونیکی بیمه شخص ثالث

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن