Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/bourstimes/public_html/wp-includes/wp-db.php:2033) in /home/bourstimes/public_html/wp-content/themes/jannah/framework/classes/class-tielabs-styles.php on line 957
افزایش ۰.۳ درصدی نرخ تورم منطقه یورو در ژوئن - بورس تایمز
اخبار اقتصادی جهان

افزایش ۰.۳ درصدی نرخ تورم منطقه یورو در ژوئن

اداره آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد؛

افزایش ۰.۳ درصدی نرخ تورم منطقه یورو در ژوئن

براساس اعلام اداره آمار اتحادیه اروپا (یوراستت)، میانگین تورم سالانه در ۱۹ کشور منطقه یورو پس از رشد تنها ۰.۱ درصدی در ماه مه، در ژوئن به اندازه ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایبِنا از رویترز، با وجود این جهش، تورم همچنان پایین‌تر از نرخ هدف بانک مرکزی اروپا بوده اما در میان مدت نزدیک به دو درصد خواهد بود. قیمت مواد غذایی، نوشیدنی و دخانیات در مقایسه با مدتی مشابه در سال گذشته با افزایش ۳.۲ درصدی مواجه شده و این در حالی است که در بخش خدمات، یعنی بزرگ‌ترین بخش این بلوک، قیمت‌ها در ژوئن ۱.۲ درصد رشد داشته است. این افزایش قیمت‌ها ریزش ۹.۳ درصدی قیمت‌های بخش انرژی را جبران کرده است.

صرف نظر از قیمت حامل‌های انرژی و مواد غذایی فرآوری نشده، که بانک مرکزی اروپا آن را تورم هسته خوانده و برای تصمیمات مرتبط با سیاستگذاری به دقت آن را رصد می‌کند، قیمت‌ها به طور کلی در مقیاس سالانه ۱.۱ درصد افزایش و نسبت به ۱.۲ درصد در ماه مه کاهش یافته است. علاوه بر این، نرخ تورم ماهانه در منطقه یورو نیز در ماه ژوئن ۰.۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  ثبت رکورد تاریخی ۲میلیون شغل از دست رفته در آوریل برای کانادا
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن