اخبار اقتصادی جهان

افزایش چشمگیر کسری حساب جاری آمریکا با عبور از ۱۷۰ میلیارد دلار

در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰؛

افزایش چشمگیر کسری حساب جاری آمریکا با عبور از ۱۷۰ میلیارد دلار

کسری حساب جاری آمریکا در سه ماهه دوم سال و متاثر از ضربه کرونا به صادرات این کشور، به شکلی چشمگیر افزایش یافت و به ۱۷۰.۵ میلیارد دلار رسید.

به گزارش ایبِنا از مارکت واچ، کسری حساب جاری که معیاری برای اندازه گیری بدهی یک کشور به کشورهای دیگر محسوب می‌شود، در آمریکا در سه ماهه نخست سال و پس از اعمال اصلاحات ۱۱۱.۵ میلیارد دلار اعلام شده بود.

براساس محاسبات، اختلاف کسری حساب جاری مابین سه ماهه اول و سه ماهه دوم این کشور افزایش ۵۲.۹ درصدی را نشان می‌دهد. دولت واشنگتن اعلام کرده که این افزایش چشمگیر انعکاس دهنده کسری کالا و کاهش مازاد بر درآمد اولیه و خدمات است.

حساب جاری مشخص می‌کند که یک کشور، یک مقروض خالص است یا یک وام دهنده خالص. کسری حساب جاری آمریکا در سه ماهه دوم سال معادل ۳.۵ درصد تولید ناخالص داخلی گزارش شده که در مقایسه با سه ماهه نخست ۲.۱ درصد افزایش یافته است.

کسری حساب جاری آمریکا در سال ۲۰۰۵ با رقم ۶.۳ درصد رکورد زد. اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم و تحت تاثیر پاندمی کرونا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱.۷ درصد کوچک شد تا عمیق‌ترین رکود اقتصادی این کشور از آغاز ثبت آمار در سال ۱۹۴۷ برجای بماند.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  آمریکا هفته آتی خرید ۳میلیارد دلار محصولات کشاورزی را آغاز می‌کند
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن