اخبار اقتصادی جهان

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

صنعت نفت امیدوار است که اوپک پلاس با افزایش موارد ابتلای COVID-۱۹ ، عرضه را متوقف کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز پنج شنبه قیمت نفت در معاملات اولیه افزایش یافت و در نتیجه افزایش هفتگی بیش از ۱۲ درصد امید داشت که تولید کنندگان بزرگ جهان از افزایش سوخت برنامه ریزی شده با تقاضای نفت متاثر از COVID-۱۹ جلوگیری کنند.

روز چهارشنبه وزیر انرژی الجزایر گفت که اوپک پلاس – سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و سایر تأمین کنندگان از جمله روسیه – می تواند کاهش تولید فعلی ۷.۷ میلیون بشکه در روز را تا سال ۲۰۲۱ تمدید کند.

تحلیل گران گفتند که این چشم انداز تضعیف شده، اوپک پلاس را برای تأخیر برنامه ریزی شده در افزایش تأمین ۲ میلیون بشکه در روز در ژانویه، که اکنون بازار در حال قیمت گذاری آن است، تحت فشار قرار داده است.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۳۵ سنت یا ۰.۸ درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی هر بشکه نفت برنت با ۳۱ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش به ۴۴ دلار و ۱۱ سنت رسید.

پس از آنکه داده های آزمایش اولیه نشان داد واکسن آزمایشی COVID-۱۹ توسط فایزر و بایو ان تک آلمان با اثر گذاری ۹۰ درصد تولید می شود، هر دو نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت در این هفته افزایش یافته اند، زیرا امید به اینکه همه گیری جهانی کرونا ویروس می تواند تحت کنترل درآید، ایجاد شد.

بیشتر بخوانید  وزیر خزانه‌داری آمریکا: نرخ بیکاری وخیم‌تر خواهد شد

در این میان، تقاضای سوخت تحت فشار افزایش موارد ابتلا در اروپا، ایالات متحده و آمریکای لاتین است. در نتیجه، اوپک گفته است که تقاضا در سال ۲۰۲۱ کندتر از آنچه تصور می شد بازگشت خواهد کرد.

به گفته بانک ملی استرالیا از بسیاری جهات، بازار منتظر ۲۰۲۱ است، زمانی که دیگر واکسن تولید نمی شود و زمانی که اوپک و متحدانش برخی از افزایش های برنامه ریزی شده سوخت را متوقف کرده اند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن