اخبار اقتصادی جهان

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

قیمت نفت در آستانه نشست اوپک پلاس و امیدهای جدید واکسن در بازارهای جهانی بالاتر رفت.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، با وجود انتظارات اوپک و متحدانش در راستای کاهش تولید نفت حداقل برای سه ماه، در حالی که اخبار مربوط به واکسن ویروس کرونا امیدوار کننده است، قیمت نفت در روز سه شنبه افزایش یافت.

معاملات آتی نفت خام برنت برای ژانویه با ۱۶ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش به ۴۳ دلار و ۹۸ سنت در هر بشکه رسید و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای دسامبر با افزایش ۱۳ سنت یا ۰.۳ درصد به ۴۱ دلار و ۴۷ سنت در هر بشکه رسید.

بازارهای سهام به امید بهبود سریع اقتصادی پس ازاینکه شرکت مدرنا گفت واکسن آزمایشی COVID-۱۹ در جلوگیری از عفونت بر اساس داده ها ۹۴.۵ درصد موثر است. این در حالی است که هفته گذشته فایزر گزارش داد که واکسن آن بیش از ۹۰ درصد موثر است.

یک استراتژیست بازار گفت: اگر بهبود اقتصادی، به ویژه از دید بازارهای نفت را قضاوت کنیم، با چندین واکسن با کارآیی بالا، احتمال زیادی وجود دارد که در سال ۲۰۲۱ پویایی به سطح قبل از همه گیری نزدیک شود.

اوپک پلاس، سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدان آن، از جمله روسیه، قرار است روز سه شنبه جلسه کمیته وزرا را برگزار کند که می تواند تغییراتی در سهمیه تولید را هنگام دیدار همه وزرا در ۳۰ نوامبر و ۱ دسامبر توصیه کند. این گروه مایل است تا افزایش برنامه ریزی شده تولید نفت ژانویه برای حداقل سه ماه برای حمایت از قیمت ها را به تعویق بیاندازد، در حالی که موج دوم ویروس کرونا ادامه دارد.

بیشتر بخوانید  خطر تورم در کمین منطقه یورو است

توان تولید نفت خام چین در ماه اکتبر به بالاترین سطح خود رسیده است و این امر باعث بهبود سریع تقاضا در دومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان می شود. تحلیل گران گفتند: تقاضای نفت در چین از سطوح قبل از COVID-۱۹ فراتر رفته است که نشان می دهد تقاضای نفت برای همیشه مختل نمی شود. این مطابق با داده های پویایی است و از این دیدگاه پشتیبانی می کند که تقاضای نفت به دلیل تغییرات پس از COVID-۱۹ برای کشورهایی که از COVID-۱۹ با موفقیت بیرون آمده اند، از نظر ساختاری آسیب ندیده است.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن