اخبار اقتصادی جهان

افزایش قیمت نفت در آمریکا

افزایش قیمت نفت در آمریکا

با بازگرداندن تولید نفت پس از طوفان توسط تولیدکنندگان ایالات متحده قیمت نفت رو به افزایش نهاد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، قیمت نفت برای دومین بار متوالی روز دوشنبه کاهش یافت، زیرا تولیدکنندگان آمریکایی پس از طوفان دلتا شروع به بازیابی تولید کردند، در حالی که اعتصابی که بر تولید در نروژ تاثیر گذاشته بود هم پایان یافت.

نفت خام برنت با ۳۲ سنت کاهش در هر بشکه معادل ۰.۸ درصد به بشکه ای ۴۲.۵۳ دلار رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت که در نوامبر در ۴۰.۳۰ دلار در هر بشکه بود، ۳۰ سنت یا ۰.۷ درصد افت داشت.

قیمت های ماه گذشته برای هر دو قرارداد هفته گذشته بیش از ۹ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش هفتگی برای برنت از ماه ژوئن است، اما روز جمعه پس از معامله شرکت های نفتی نروژ با مقامات اتحادیه کارگری و حل اعتصابی که کاهش نزدیک به ۲۵ درصدی تولید نفت و گاز را تهدید می کرد کاهش یافت.
مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار گفت: ما به دلیل برخی از نگرانی های تامین، از هر دو نوع نفت برنت و غرب تگزاس پشتیبانی خوبی داشتیم و هفته گذشته طرح بزرگ تقطیرهای میانی و موجودی بنزین بهتر از حد انتظار تقاضا بود.
طوفان دلتا، در ایالات متحده، که بیشترین ضربه را به تولید انرژی دریایی خلیج مکزیک در ایالات متحده در ۱۵ سال گذشته وارد کرد، تا روز یکشنبه به یک گردبادپس گرمسیری تبدیل شد. روز یکشنبه کارگران به سکوهای تولید بازگشتند در حالی که کمپانی فرانسوی نفت و گاز توتال اس ای راه اندازی مجدد با ۲۲۵۵۰۰بشکه در روز را درپالایشگاه پورت آرتورتگزاس در روز یکشنبه ادامه داد.

بیشتر بخوانید  بیکاری هفتگی در ایالات متحده ادامه دارد

این شرکت روز یکشنبه گفت، با این وجود، خط لوله کلونیال، بزرگترین خط لوله فرآورده های نفتی در ایالات متحده، خط اصلی سوخت تقطیری خود را پس از قطع برق در توفان، تعطیل کرد. داده های بیکر هیوز نشان داد، علیرغم تاثیر طوفان در عملیات دریایی، قیمت نفت در حدود ۴۰ دلار در هر بشکه در طی چند ماه گذشته، شرکت های انرژی ایالات متحده را ترغیب کرد تا برای چهارمین هفته متوالی سکوهای نفت و گاز طبیعی را اضافه کنند.
در جای دیگر، انتظار می رود تولید در لیبی، یکی از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت، روز دوشنبه پس از برداشته شدن شرایط فوق العاده در میدان شرارا از روز یکشنبه، به ۳۵۵۰۰۰ بشکه در روز برسد.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن