اخبار اقتصادی جهان

افزایش قیمت نفت خام در پی امید به سومین واکسن کرونا

افزایش قیمت نفت خام در پی امید به سومین واکسن کرونا

امیدواری به سومین واکسن کرونا باعث شد تا نفت خام برنت بالاترین قیمت را از ماه مارس به دست آورد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، قیمت نفت خام برنت به بالاترین سطح خود از ماه مارس رسیده است با خبر سومین نمونه واکسن که برای بهبود سریع تقاضای نفت امیدوار کننده است، در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، برای شروع انتقال ریاست جمهوری خود اقدام کرد.

معاملات آتی نفت برنت با ۳۴ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش به ۴۶ دلار و ۴۰ سنت در هر بشکه رسید و هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ۳۸ سنت یا ۰.۹ درصد به ۴۳.۴۳ دلار افزایش یافت.

نفت خام برنت زودتر از آن به ۴۶.۵۶ دلار رسید و در بالاترین سطح از اوایل ماه مارس قبل از آغاز جدل بر سر قیمت عربستان با روسیه، که باعث سقوط قیمت نفت شد، معامله شد. هر دو معیار نفتی پس از افزایش حدود ۵ درصد در هفته گذشته، حدود ۲ درصد در روز دوشنبه حل و فصل شدند.

روز دوشنبه آسترا زنکا گفت که نسخه آزمایشی واکسن COVID-19 تولیدی ۷۰ درصد موثر است و می تواند تا ۹۰ درصد موثر باشد. این سومین سلاح جدید مبارزه با همه‌گیری جهانی است که ساخت آن ارزان‌تر، توزیع آن آسان‌تر و در مقیاس نسبت به رقبا سریع‌تر است. این به دنبال نتایج آزمایش مثبت فایزر/بایو ان تک و مدرنا است.

همچنین روز دوشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، به مقامات اجازه داد تا به سوی انتقال قدرت رئیس جمهور منتخب جو بایدن حرکت کنند و به رقیبش دسترسی به جلسات توجیهی و بودجه را بدهند، با وجودی که برای مبارزه با نتایج انتخابات راهش را ادامه خواهد داد.

READ  قیمت نفت سقوط کرد

نظرسنجی اولیه رویترز روز دوشنبه، پیش از گزارش از موسسه نفت آمریکا و اداره اطلاعات انرژی (EIA)، نشان داد که احتمالا موجودی نفت خام ایالات متحده هفته گذشته کمتر بود، در حالی که ذخایر تقطیری برای دهمین هفته متوالی کاهش می‌یافت.

همچنین تاجران بر یک هفته جلسات فنی اوپک و متحدانش تمرکز کردند تا زمینه را برای گردهمایی وزیران در هفته آینده آماده کنند، که قرار است در مورد گسترش محدودیت‌های تولید نفت در سال آینده به دلیل ضعف تقاضا در میان موج دوباره COVID-19 بحث کنند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا