اخبار اقتصادی جهان

افزایش قیمت نفت تحت تاثیر کاهش شدید موجودی انبارهای آمریکا

بازار چشم‌انتظار اخبار نشست اوپک؛

افزایش قیمت نفت تحت تاثیر کاهش شدید موجودی انبارهای آمریکا

به دنبال کاهش شدید موجودی انبارهای نفت خام آمریکا و همچنین همزمان با انتظار بازار در مورد اقدام بعدی اوپک و متحدانش در مورد سطح آتی کاهش تولیدات، قیمت جهانی نفت افزایش پیدا کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، معاملات آتی نقت خام برنت با ۲۲ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش هر بشکه ۴۳.۱۲ دلار انجام شد و وست تگزاس اینترمیدیت نیز با ۲۳ سنت یا ۰.۶ درصد رشد بشکه ای ۴۰.۵۲ دست به دست شد.

موجودی انبارهای آمریکا با وجود پاندمی کرونا، در هفته منتهی به ۱۰ جولای و در نشانه ای مبنی بر احیای تقاضا ۸.۳ میلیون بشکه کاهش یافت؛ این رقم از سوی کارشناسان تنها ۲.۱ میلیون بشکه پیش‌بینی شده بود.

اعداد و ارقام رسمی ادامه اطلاعات انرژی آمریکا امروز (چهارشنبه) منتشر خواهد شد. اقتصاددانان آی‌ان‌جی در یادداشتی نوشتند: ارقام موسسه نفت آمریکا که شب گذشته منتشر شد، در معاملات ابتدای امروز کمی از بازار حمایت کرد.

بازار در مورد عرضه نفت به دقت چشم انتظار اخبار واصله از نشست کمیته مشترک نظارت وزارتی اوپک خواهد بود که امروز برگزار می‌شود. در ادامه یادداشت اقتصاددانان آی‌ان‌جی می‌خوانیم: بازار مشتاق است تا ببیند که آیا کاهش تولیدات برای یک ماه دیگر تمدید می شود یا اینکه اوپک به برنامه اولیه متعهد مانده و شروع به اصلاح کاهش تولیدات می‌کند. بیشتر نشانه ها حاکی از آن است که دومین مورد صورت خواهد گرفت و تمرکز بیشتری روی تعهد و کاهش الزامی تولیدات معطوف خواهد شد.

بیشتر بخوانید  حفظ استقلال بانک مرکزی اوکراین، به نفع این کشور است

اعضای اصلی اوپک و متحدانش از جمله روسیه در قالب گروهی موسوم به اوپک پلاس امروز در مورد تمدید کاهش روزانه ۹.۷ میلیون بشکه‌ای نفت تا بعد از جولای و یا تسهیل آن به اندازه ۷.۷ میلیون بشکه در روز تصمیم گیری خواهند کرد.

این در حالی است که اوپک روز گذشته در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۱ و همزمان با احیای اقتصاد جهان از پاندمی ویروس کرونا، با رکورد ۷ میلیون بشکه در روز احیا می‌شود.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن