اخبار اقتصادی جهان

افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی

افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی

با افزایش موارد ابتلای COVID-۱۹، طلا به بالاترین قیمت یک هفته اخیر رسید.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، در ادامه روند افزایشی موارد ابتلای COVID-۱۹، طلا به بالاترین قیمت یک هفته اخیر رسید و انتظارات سرمایه گذاران را از اقدامات محرک اقتصادی بیشتر افزایش داد.

هر اونس طلای اسپات با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۹۳.۳۰ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پیش از این با ۱۸۹۸.۸۱ دلار به بالاترین قیمت خود از ۹ نوامبر رسیده بود. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۹۱.۷۰ دلار رسید.

به گفته یک تحلیل گر، طلا جدای از دلار ضعیف، از افزایش موارد ابتلای COVID-۱۹ ، به ویژه در ایالات متحده که چشم انداز محرک اضافی را افزایش می دهد، حمایت می کند. روز یکشنبه موارد ابتلای ویروس کرونا از مرز ۱۱ میلیون در ایالات متحده عبور کرد.

شاخص دلار یک هفته قبل افت کرد و طلا را برای سرمایه گذاران ارزهای دیگر ارزان تر کرد. همچنین سود طلا با جهشی درسهام اروپا همراه بود که با داده های خروجی کارخانه چینی و خوش بینی پیرامون واکسن COVID-۱۹ افزایش یافت.

داروساز آمریکایی مدرنا گفت که داده های کافی برای اولین تجزیه و تحلیل میان دوره ای مراحل آخر آزمایشات واکسن COVID-۱۹ را دارد. ممکن است داده های چین به تقاضای فیزیکی طلای اضافی تعبیر شود، اما تاثیر اخبار از مدرنا ممکن است محدود باشد. با چشم انداز کوتاهی برای بازگشت به حالت عادی تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱، هنوز شکافی بزرگ در برخی از اقتصادهای جهان باقی مانده است که باید توسط دولت ها و بانک های مرکزی پر شود.

بیشتر بخوانید  افزایش ۰.۱ درصدی قیمت طلای جهانی

طلا که از اقدامات محرک سود می برد از آنجا که به عنوان محافظی در برابر تورم و کاهش نرخ ارز در نظر گرفته می شود، امسال بیش از ۲۴ درصد افزایش یافته است. یک تحلیل گر ارشد پژوهشی گفت: اما خوش بینی واکسن مجدد، افزایش بازده اوراق قرضه و برگشت دلار ممکن است پتانسیل صعودی طلا را محدود کند.

همچنین سرمایه گذاران منتظر سرنخ های اقتصادی سخنان سیاست گذاران فدرال رزرو ایالات متحده در این هفته هستند که با معاون رییس جمهور ریچارد کلاریدا آغاز می شود. هر اونس نقره با یک درصد افزایش به ۲۴.۸۷ دلار رسید. پلاتین با ۱.۶ درصد افزایش به ۹۰۳.۱۵ دلار رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۶ درصد بالاتر و ۲۳۳۶.۷۲ دلار بود.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن