اخبار بورس

افزایش شرکت‌های کارگزاری بورس در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

افزایش شرکت‌های کارگزاری بورس در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

«ابوالفضل عمویی» در گفت و گو با خبرنگاران باتشریح نشست امروز کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی اظهارداشت: در این جلسه گزارش کمیته مرز و روند فعالیت‌های بازار سرمایه بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکید کمیسیون بر لزوم توجه به ظرفیت‌های مرزهای جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با ۱۵ کشور مرزهای آبی و خاکی دارد و این یک فرصت بی‌نظیر است و ضرورت دارد که همه دستگاه‌های کشور به مرز عنوان یک فرصت به آن نگاه کنند.

وی افزود:باید از فرصت مرز برای توسعه همکاری‌ها و ارتباطات با همسایگان استفاده و فعالیت‌های مرزی تقویت شود و با نگاه به ضرورت تعاملات با همسایگان از مرز استفاده بیشتری شود.

به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس امروز همچنین تاکید شد که باید قوانین مربوط به بازارچه‌های مرزی کشور بازنگری و این بازارچه ها تقویتشود.

وی اضافه کرد: قوانینی در این زمینه وجود دارد که این قوانین از طریق همکاران فعال در کمیته مرز کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز و بازنگری پیشنهادات اصلاحی ارائه خواهد شد.

عمویی همچنین گفت: امروز رئیس سازمان بورس در جمع اعضای کمیسیون حضور یافت و گزارشی درباره روند فعالیت‌ها و تحولات اخیر در بازار بورس ارائه کرد.

وی یادآورشد: بازار سرمایه کشور با سرعت خوبی رو به رشد است و سرمایه های مردم بیش از پیش وارد بازار شده و اعضای بورس به عنوان مشارکت کنندگان در بازار سرمایه افزایش داشته‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان در این نشست برآگاهی بخشی مشارکت‌کنندگان جدید در بازار سرمایه و ارائه مباحث آموزشی از طریق سازمان بورس و رسانه‌های کشور تاکید کردند.

بیشتر بخوانید  صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد

عمویی تصریح کرد: در این جلسه همچنین به مردم توصیه شد که از طریق شرکت‌های واسط، سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنند که امنیت سرمایه‌های آنها بیشتر حفظ شود. در این چارچوب اعضای کمیسیون دیدگاه‌های خود را درباره توسعه فعالیت‌های بازار سرمایه ارائه کردند.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه فرصت خوبی برای جذب نقدینگی‌های موجود در کشور است، افزود: یکی از مطالبات اعضای کمیسیون، افزایش تعداد شرکت های کارگزاری بورس بود که در این زمینه هم صحبت شد و دستورالعمل‌های مجوز کارگزاری‌ها به زودی بازنگری می‌شود و انتظار می‌رود که در این مسیر گام‌هایی برداشته شود.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن