اخبار بورس

افزایش حق اشتراک تلفن ثابت به تایید وزارت ارتباطات نرسیده است

افزایش حق اشتراک تلفن ثابت به تایید وزارت ارتباطات نرسیده است

سازمان بورس روز پنج‌شنبه در اطلاعیه‌ای تحت عنوان شفاف‌سازی در خصوص آخرین وضعیت شرکت مخابرات ایران افزود: در آخرین روز از خرداد امسال مجمع عمومی عادی به صورت فوق‌العاده شرکت مخابرات ایران با موضوع افزایش نرخ حق‌الاشتراک ماهانه خطوط تلفن ثابت برگزار شد.

مدتی بعد، در دو نوبت از شرکت مخابرات ایران خواسته شد تا توضیحات و مستندات مربوطه در خصوص بلامانع بودن افزایش حق اشتراک ماهانه تلفن ثابت را به این سازمان ارایه کند.

شرکت مخابرات نیز در پاسخ به این درخواست اعلام کرد افزایش نرخ حق اشتراک مصوبه قبلی بوده و الزامی جهت دریافت مجوز مجدد نداشته است و موضوع دریافت حق اشتراک ماهانه از مشترکان تلفن ثابت در فروردین ماه به تصویب مجمع عمومی عادی رسیده و نماینده دولت نیز صورتجلسه مجمع را امضا کرده است.

پس از این با توجه به عدم ارایه مجوز کمیسیون تنظیم مقررات و ابهام در صلاحیت مجمع عادی جهت تصویب افزایش نرخ، نماد شرکت در تاریخ ۰۴/۰۴/۹۹ تعلیق شد و دفتر حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به سازمان بورس اعلام کرد بر اساس استعلام صورت گرفته، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوزی به شرکت مخابرات ایران جهت تعیین حق الاشتراک تلفن ثابت نداده است.

سازمان بورس اعلام کرد، با توجه به این موارد، علیرغم پیگیری های متعدد انجام شده از شرکت مخابرات ایران، تاکنون مجوزهای لازم و یا مستنداتی جهت رفع ابهامات ارایه نشده است. همچنین تاکنون صورت جلسه مجمع فوق الذکر، به امضای نماینده وزارت ارتباطات (ناظر مجمع) نرسیده است.

بیشتر بخوانید  بورس با حمایت حقوقی‌ها هم مثبت نشد

بر اساس این اطلاعیه که سازمان بورس منتشر کرده است، موضوع افزایش حق اشتراک تلفن ثابت که در مجمع شرکت مخابرات به تصویب رسیده است، به تایید وزارت ارتباطات نرسیده و به همین دلیل ممکن است این ابهامی که در مصوبه وجود دارد بر شرکت مخابرات تاثیر منفی بگذارد و باعث آسیب مالی شود.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن