اخبار اقتصادی جهان

افزایش تولید نفت روسیه در فوریه و مارس

افزایش تولید نفت روسیه در فوریه و مارس

روسیه در فوریه و مارس میزان تولید نفت را تا ۱۳۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد.

به گزارش ایبِنا به نقل از تاس، نواک گفت: روسیه به تدریج تولید خود را تا حدی بازیابی خواهد کرد. الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر گفت: در ماه فوریه و مارس، روسیه تولید نفت تحت توافق اوپک پلاس را تا ۱۳۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با ۶۵ هزار بشکه در روز در ژانویه افزایش می دهد.

روسیه تولید خود را در ماه فوریه را با ۶۵۰۰۰ بشکه و در مارس با ۶۵۰۰۰ بشکه اضافی در روز افزایش خواهد داد. به این معنی که نسبت به ژانویه ۱۳۰،۰۰۰ بشکه در روز اضافه خواهد شد. ما به تدریج تولید را به طور نسبی برمی گردانیم. و این نیز برای قزاقستان اعمال می شود.

در همین حال، انطباق روسیه با شرایط توافق اوپک پلاس از ماه می ۲۰۲۰ تقریباً ۱۰۰ درصد بود. نواک افزود: در ماه نوامبر ، نرخ اجرای این توافق ۱۰۱ درصد بود. از ماه می، ما در حال اجرای نزدیک به ۱۰۰٪ (توافق اوپک پلاس)، در سطح بسیار بالایی هستیم و کاملاً با پارامترهای مندرج در این توافق نامه مطابقت داریم که با توجه به افزایش تقاضا و بهبود تدریجی تنظیم می شوند. بنابراین، مانند سایر کشورها، می توان گفت که اجرای کلی این توافقنامه در ماه نوامبر ۱۰۱ درصد بود.

کشورهای اوپک پلاس روی پارامترهای کاهش نفت در فوریه و مارس توافق کردند که این رقم به ۷.۱۲۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. اکنون کشورهای متحد آن در حال کاهش ۷.۲ میلیون بشکه در روز در برابر سطح پایه هستند.

بیشتر بخوانید  قیمت نفت افزایش یافت

روسیه و قزاقستان در ماه های فوریه و مارس تولید را تا ۷۵،۰۰ بشکه در روز افزایش می دهند – به ترتیب ۶۵۰۰۰ در روز و ۱۰،۰۰۰ بشکه در روز. این افزایش تولید با کاهش تولید متناسب و داوطلبانه توسط عربستان سعودی جبران می شود.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن