اخبار بورس

افت ۴۴۸۱ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

افت ۴۴۸۱ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۴۴۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۳۷۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که برخی از شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۴۴۸۱) واحد ریزش معادل (۰.۳۸) درصد به یک میلیون و ۱۸۵ هزار ۳۷۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۱۱۸۹) واحد افت معادل (۰.۳۸) درصد به ۳۱۴ هزار ۵۲۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۴۴۴ واحد رشد معادل ۰.۶۵ درصد به ۳۸۰ هزار و ۵۶۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۶۱۵ واحد رشد معادل ۰.۶۵ درصد به ۲۵۱ هزار و ۴۸۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۶۱۷ واحد رشد معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۵۹۳ هزار و ۴۰۲ واحد، شاخص بازار اول با (۱۷۴۳) واحد افت معادل (۰.۲۰) درصد به ۸۹۱ هزار ۸۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۵۴۳۱) واحد ریزش معادل (۰.۵۶۷) درصد به ۲ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۸۲۵ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فارس با (۲۶۰۴) واحد، فملی با ۱۸۴۰ واحد، کگل با (۱۳۹۰) واحد، شستا با (۱۲۸۱) واحد، وامید با (۱۲۰۱) واحد، کچاد با (۱۰۲۲) واحدو شپنا با ۱۰۲۰ واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۱۴۲۳۳۲ واحد رشد معادل ۴.۹۹ درصد به ۲ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۴۳۲ واحد، محصولات چرمی با ۲۰۶۰ واحد افزایش معادل ۴.۹۳ درصد به ۴۳ هزار و ۸۳۲ واحد، سایر معادن با ۲۴۱۱۲ واحد افزایش معادل ۴.۰۳ درصد به ۶۲۳ هزار و ۷۰ واحد، محصولات کاغذ با ۹۶۹۷ واحد افزایش معادل ۳.۹۸ درصد به ۲۵۳ هزار و ۲۹۰ واحد، خودرو با ۸۷۱۰ واحد افزایش معادل ۳.۶۴ درصد به ۲۴۸ هزار و ۳۲۹ واحد، چند رشته ای صنعتی (۵۰۰۸) واحد افت معادل (۳.۷۶) درصد به ۱۳۰ هزار و ۵۳۰ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۴۵) واحد کاهش معادل (۴.۳۲) درصد به ۹۹۶ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «ورنا، تپمپی، دعبید، برکت، غنوش، آسیا و دپارس» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ثشرق، کاوه، وتوشه، پردیس، خرینگ، وپترو و شاراک» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۷۷۹ نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و ۵۴۶ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۵۷ هزار و ۸۱۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

افت ۴۴۸۱ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

افت ۴۴۸۱ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن