اخبار بورس

افت ۳۲۱۱ واحدی نماگر تالار شیشه ای

افت ۳۲۱۱ واحدی نماگر تالار شیشه ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افت بیش از ۳۲۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۶۹۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۲۱۱) واحد افت معادل (۰.۱۷) درصد به یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۶۹۶ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با (۸۴۷) واحد افت معادل (۰.۱۷) درصد به ۴۸۱ هزار و ۱۹۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۳۷ واحد معادل ۰.۰۷ درصد به ۳۱۶ هزار و ۶۷۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۲۲ واحد معادل ۰.۰۷ درصد به ۳۱۶ هزار و ۶۷۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۴۶۳۰) واحد افت معادل (۰.۱۹) درصد به ۲ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۴۲۳ واحد، شاخص بازار اول با (۱۴۰۱۹) واحد افت معادل (۱) درصد به یک میلیون و ۳۹۴ هزار ۱۶۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۰۵۸۸ واحد صعود معادل ۱.۱۶ درصد به ۳ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۴۵۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۴۹۰۹ واحد، شتران با ۲۲۶۳ واحد، پارسان با (۲۲۱۴) واحد، شپنا با (۱۸۵۴) واحد، شبندر با ۱۷۳۱ واحد، کچاد با (۱۷۰۴) واحد و کگل با (۱۶۲۳) واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  رشد ۷۵۷هزار واحدی شاخص بورس در بهار امسال

افت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با۷۶۴۹ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۶۰ هزار و ۷۱۲ واحد، ذغالسنگ با ۱۹۶۲ واحد افزایش معادل ۴.۸۶ درصد به ۴۱ هزار و ۲۸۸ واحد، اطلاعات و ارتباطات با۵۵ واحد رشد معادل ۴.۷۴ درصد به یک هزار و ۲۳۴ واحد، حمل و نقل با ۳۰۱۶ واحد افزایش معادل ۳.۸۶ درصد به ۷۶ هزار و ۷۶۰ واحد، انتشار و چاپ با(۱۱۸۴۰۳) واحد افت معادل (۳.۶۹) درصد به ۳ میلیون و ۸۹ هزار و ۴۱۷ واحد، محصولات کاغذ با(۹۶۵۰) واحد کاهش معادل (۴.۰۳) درصد به ۲۳۰ هزار و ۶۱ واحد، فنی مهندسی با(۵۵۸) واحد ریزش معادل (۴.۹۵) درصد به ۱۲ هزار و ۸ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «فمراد با ۹.۷۳ درصد، ثاخت با ۹.۶۲ درصد، جم با ۹.۵۸ درصد، غنوش با ۶.۶۴ درصد، خنصیر با ۵ درصد، شفن با ۵ درصد و شسینا با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کرماشا با (۵) درصد، کاما با (۵) درصد، کروی با (۵) درصد، پارسان با (۵) درصد، شخارک با (۵) درصد، وتوکا با (۴.۹۹) درصد و حفارس با (۴.۹۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۶۱۲ هزار نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و ۹۱۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۳۲ هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  خطری معاملات بورس را تهدید نمی‌کند

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

افت ۳۲۱۱ واحدی نماگر تالار شیشه ای

افت ۳۲۱۱ واحدی نماگر تالار شیشه ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن