اخبار بورس

افت ۱۸۱۹۴ واحدی نماگر تالار شیشه ای

افت ۱۸۱۹۴ واحدی نماگر تالار شیشه ای

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۸ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۳۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۸۱۹۴) واحد ریزش معادل (۰.۹۰) درصد به یک میلیون و ۹۹۳ هزار ۳۳۰ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۴۷۸۴) واحد افت معادل (۰.۹۰) درصد به ۵۲۴ هزار ۱۶۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۹۹۷) واحد ریزش معادل (۰.۱۹) درصد به ۵۲۵ هزار و ۸۸۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۶۵۵) واحد کاهش معادل (۰.۱۹) درصد به ۳۴۵ هزار و ۲۱۲ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۵۷۰۴) واحد افت معادل (۰.۹۹) درصد به ۲ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۸۴ واحد، شاخص بازار اول با (۲۴۳۴۱) واحد کاهش معادل (۱.۶۶) درصد به یک میلیون و ۴۴۴ هزار ۲۳۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۱۷۲ واحد رشد معادل ۰.۲۰ درصد به ۴ میلیون و ۸۲ هزار و ۳۷۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «شستا با ۵۶۴۴ واحد، فملی با (۴۰۶۴) واحد، خودرو با (۲۷۴۰) واحد، فولاد با (۲۷۳۶) واحد، حکشتی با (۲۲۸۱) واحد، وغدیر با ۱۸۴۷ واحدو شپنا با (۱۸۳۹) واحد »، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با ۱۲۲۳۹ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۲۵۷ هزار و ۷۴ واحد، محصولات چوبی با ۶۲۴۷۵ واحد افزایش معادل ۴ درصد به یک میلیون و۶۲۵ هزار و ۳۴۱ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۱۱۱۴۹ واحد رشد معادل ۳.۳۹ درصد به ۲۹۵ هزار و ۱۰۸ واحد، ذغالسنگ با (۱۱۸۵) واحد کاهش معادل (۲.۹۷) درصد به ۳۸ هزار و ۷۲۴ واحد، سایر معادن با (۲۳۰۰۶) واحد کاهش معادل (۴.۱۸) درصد به ۵۲۷ هزار و ۶۴۵ واحد، حمل و نقل با (۴۸۲۴) واحد افت معادل (۴.۶۲) درصد به ۹۹ هزار و ۵۰۲ واحد، فنی مهندسی با (۶۳۰) واحد کاهش معادل (۴.۷۶) درصد به ۱۲ هزار و ۶۲۴ واحد» رسید.

بیشترین کاهش و افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «شیراز با ۱۵.۳۴ درصد، حتاید با ۷.۱۳ درصد، وخاور با ۶.۷۸ درصد، وآذر با ۵ درصد، خکار با ۵ درصد، لپارس با ۵ درصد و لخزر با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کاما با (۵) درصد، ستران با (۴.۹۹) درصد، غمارگ با (۴.۹۹) درصد، حکشتی با (۴.۹۹) درصد، بشهاب با (۴.۹۸) درصد، سصوفی با (۴.۹۶) درصد و لوتوس با (۴.۹۱) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۹۹۶ نوبت معاملاتی، ۸ هزار و ۹۲۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۶۰ هزار و ۱۶۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

افت ۱۸۱۹۴ واحدی نماگر تالار شیشه ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن