اخبار بورس

افت ۱۵ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

افت ۱۵ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

براساس معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۸۷۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۵ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۸۴۸ واحد افزایش به ۳۲۲ هزار و هفت واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۶۱ واحد رشد به ۲۱۳ هزار و ۲۳۷ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۵ هزار و ۱۳۰ واحد و شاخص بازار دوم ۱۵ هزار و ۷۲۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر ) با یک هزار و ۱۰۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۶۱۲ واحد، سایپا (خساپا) با ۴۲۱ واحد، پترشیمی پارس (پارس) با ۳۷۵ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۳۶۸ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۳۳۴ واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۳۲۷ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۳۱۴ واحد و پتروشیمی جم (جم) با ۳۱۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۸۸۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۶۷۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار ۸۴۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۹۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۹۱ واحد و بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۸۶ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات ایران و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

بیشتر بخوانید  روند صعودی شاخص کل بورس در اولین روز آذرماه ۹۹

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۵۱۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۸۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۷۸ واحد افت داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۱۱۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۳۲۷ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۴۷ هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بانک دی (دی)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، پتروشیمی مارون (مارون)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)‌ تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)،‌ سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن