اخبار بورس

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۲۳۴۷) واحد ریزش معادل (۰.۷۰) درصد به یک میلیون و ۷۴۱ هزار ۲۹۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۳۲۶۰) واحد افت معادل (۰.۷۰) درصد به ۴۵۹ هزار ۷۴۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۷۴۱۱) واحد افت معادل (۱.۵۵) درصد به ۴۷۱ هزار و ۲۷۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۴۸۷۸) واحد افت معادل (۱.۵۵) درصد به ۳۱۰ هزار و ۲۰۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۳۳۴۱) واحد افت معادل (۱.۰۲) درصد به ۲ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۱۵۸ واحد، شاخص بازار اول با (۱۵۳۱۱) واحد افت معادل (۱.۱۴۵) درصد به یک میلیون و ۳۲۸ هزار ۷۰۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۸۲ واحد رشد معادل (۰.۰۱) درصد به ۳ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۷۱۵ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «شستا با ۳۱۵۲ واحد، فارس با ۲۶۷۲ واحد، شتران با ۱۸۶۴واحد، وامید با (۱۸۳۰) واحد، رمپنا با (۱۲۹۰) واحد، وبملت با (۱۲۰۱) واحدو شپنا با ۱۱۵۶ واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  ادامه روند نزولی بورس/ شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیون برگشت

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانی غیرفلزی با (۲۴۸۹) واحد کاهش معادل (۳.۵۴) درصد به ۶۷ هزار و ۹۰۵ واحد، محصولات کاغذ با (۱۰۱۰۲) واحد کاهش معادل (۳.۹۰) درصد به ۲۴۸ هزار و ۷۱۲ واحد، محصولات فلزی با (۱۷۱۰۷) واحد کاهش معادل (۴.۱۸) درصد به ۳۹۲ هزار و ۲۱ واحد، تامین آب، برق و گاز با (۱۱۴) واحد کاهش معادل (۴.۴۳) درصد به ۲ هزار و ۴۷۵ واحد، رایانه با (۴۲۵۸) واحد کاهش، معادل (۴.۵۰) درصد به ۹۰ هزار و ۳۶۸ واحد، سایر معادن با (۳۱۳۵۸) واحد کاهش معادل (۴.۵۶) درصد به ۶۵۷ هزار و ۴۲ واحد، انتشار و چاپ با (۱۷۹۶۹۶) واحد کاهش معادل (۴.۹۹) درصد به ۳ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۹۹ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «ولساپا، شسینا، لبوتان، شتران، شیراز، ثشاهد و خکمک» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دفارا، کرازی، قصفها، کرماشا، رانفور، کهمدا و شفا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۶۶۵ نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۵۱۱ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۶۰ هزار و ۱۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن