اخبار بورس

افت کوتاه‌مدت بورس فرصتی مناسب برای خرید سهام و اصلاح پرتفوی است

افت کوتاه‌مدت بورس فرصتی مناسب برای خرید سهام و اصلاح پرتفوی است

یک مدرس دانشگاه گفت:سهامدارانی که برای اولین بار این روزها به بازار سهام آمده‌اند باید به این نکته توجه کنند که در روند صعوی این بازار افت یکی دو روزه، به معنای فراهم آمدن فرصت خرید در برخی نمادها است

محسن عباسی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا گفت: بازارهای خودرو و مسکن اگر چه با تورم عمومی پیش می‌روند، اما در حال حاضر این افزایش قیمت‌ها فقط به صورت اسمی اتفاق افتاده است و حجم معاملات قابل قبولی در این بازارها انجام نمی‌شود.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: این افزایش قیمت‌ها در نهایت به رکود بزرگ‌تری در این بازارها منجر می شود، چرا که به دلایلی چون افزایش نرخ بیکاری و رکود در کسب و کارها، قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت و افزایش قیمت در این دو بازار باعث عدم دسترسی مردم به ملک و خودرو به دلیل کاهش قدرت خریدشان می‌شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس بهترین استراتژی در شرایط فعلی، استفاده از فرصت پیش آمده برای خروج از این دو بازار حبابی و راکد برای افرادی که به قصد سرمایه‌گذاری در این بازارها حضور دارند و تبدیل منابع مالی به بازار سهام است.
این مدرس دانشگاه با تاکید بر این که سرمایه‌گذاران باید از فرصت مناسب پیش آمده برای بهبود سبد سرمایه‌گذاری خود در بازار سهام استفاده کنند، تصریح کرد: سهامدارانی که برای اولین بار این روزها به بازار سهام آمده‌اند باید به این نکته توجه کنند که در روند صعوی این بازار افت یکی دو روزه، به معنای فراهم آمدن فرصت خرید در برخی نمادها و همچنین اصلاح پرتفوی سهام است.

بیشتر بخوانید  جزییات عرضه سهام یک بلوک ۳۶ درصدی

وی گفت: در بازاری که منفی است سود و منفعت از افراد عجول و فروشندگان به افراد صبور منتقل می‌شود. بر این اساس سهامداران باید با بررسی سودآوری و تولید شرکت‌ها و نیز توجه به مسایل بنیادی صنایع و نمادهای مختلف از این فرصت برای خرید سهام شرکت‌ها استفاده کنند.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: اگر چه در حال حاضر بورس سوپاپ اطمینان اقتصاد شده و به منبعی برای جبران کسری بودجه تبدیل شده است، اما در نهایت به دلیل عدم ورود نقدینگی جدید به اقتصاد کشور، شاهد تورم هستیم که این تورم به ثبات بازار سرمایه و جلوگیری از ریزش آن کمک خواهد کرد.

عباسی همچنین با اشاره به ورود نقدینگی به بازار سهام گفت: یکی از راه‌های جذب این نقدینگی و پاسخگویی به تقاضای بالا، افزایش عرضه شرکت‌های جدید است. همچنین برای پاسخ به این تقاضا علاوه بر عرضه اولیه شرکت‌های بزرگ باید صدور مجوز افزایش سرمایه شرکت‌ها نیز سرعت بیشتری پیدا کند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن