اخبار بورس

افت شاخص کل بورس در اولین روز زمستان

افت شاخص کل بورس در اولین روز زمستان

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۷۰۸ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۱۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۵۵ واحدی به ۱۹ هزار و ۹۴۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه یکم دیماه ۹۹)، شاهد روند نزولی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۷۰۷ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به رقم ۳۷۵ هزار و ۳۵۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۵۸۰ واحدی معادل ۱.۰۲ درصد، عدد ۴۵۲ هزار و ۴۱۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۹۹۸ واحدی به رقم ۲۹۶ هزار و ۱۴۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۲ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۲۴۱۴ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۵۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۹۵۱ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۰۱ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، فولاد، شپنا و کگل، با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فخوز، رمپنا، پارسان، خبهمن، بوعلی و رانفور، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۴۱۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۷ هزار و ۳۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بیشتر بخوانید  پست بانک به مجمع می رود

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غگرجی(‌بیسکویت‌ گرجی) با ۹.۳۳ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای بکاب، شفا، کترام، فسپا، دانا و فاذر بود. همچنین نماد معاملاتی قصفها(قنداصفهان) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای پتایر، غبهنوش، زمگسا، کساوه، وآذر و کحافظ بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، خودرو، فملی، وتجارت، کاما و فملی، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی بوعلی، قرن، برکت، وتجارت، بموتو، فروس و کماسه با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای غبهنوش، زمگسا، پتایر، قصفها، انرژی۱، پدرخش و ثنوسا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایعی همچون فنی مهندسی، محصولات فلزی، ذغال سنگ، مواد دارویی و ماشین آلات با افزایش همراه شدند و شاخص صنایع حمل و نقل و انتشار و چاپ روند نزولی را به ثبت رساندند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن