اخبار اقتصادی جهان

افت سهام آسیا و اقیانوسیه

افت سهام آسیا و اقیانوسیه

سهام آسیا و اقیانوسیه با افزایش مجدد سود اوراق قرضه افت کرد و سهام‌ فناوری هم سقوط کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، روز پنج شنبه پس از سقوط یک شبه سهام ها با وجود افزایش سود اوراق قرضه، سرمایه گذاران سهام های فناوری در آسیا را تحت نظر گرفتند.

روز پنج شنبه بر اساس داده های منتشر شده توسط اداره آمار، فروش ماهانه خرده فروشی ها در ماه ژانویه استرالیا ۰.۵ درصد افزایش یافته است که در مقایسه با انتظارات برای افزایش ۰.۶ درصدی در نظرسنجی رویترز است.

سهام های آسیا و اقیانوسیه در معاملات پنج شنبه کاهش یافت. در ژاپن، نیک کی ۲۲۵ به میزان ۱.۶۴ درصد در معاملات صبح کاهش یافت در حالی که شاخص تاپیکس ۱.۰۶ درصد افت کرد. سهام کاسپی کره جنوبی هم ۱.۰۶ درصد کاهش داشت.

شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ ۱.۱۸ درصد کاهش یافت. سهام های چین کامپوزیت شانگهای۰.۹۵ درصد و شنزن ۱.۷۶۹ درصد افت داشتند. سهام اس اند پی/ای اس اکس۲۰۰ در استرالیا نیز، ۰.۸۴ درصد کاهش یافت. بر اساس داده های منتشر شده در روز پنج شنبه توسط اداره آمار، فروش ماهانه خرده فروشی در استرالیا ۰.۵ درصد افزایش یافته است. این در مقایسه با انتظارات برای افزایش ۰.۶ درصدی نظرسنجی رویترز است.

همچنین این کشور مازاد تجارت ۱۰.۱۴۲ میلیارد دلار استرالیا (حدود ۷.۸۸ میلیارد دلار) را ثبت کرد که بیش از مازاد تجاری ۶.۵ میلیارد دلاری استرالیا مورد انتظار است. گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن به مقدار ۱.۲ درصد پایین تر معامله شد.

بیشتر بخوانید  چشم‌انداز مثبت روابط تجاری بین‌الملل چین

ارزها و نفت

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از همتایان خود، در ۹۰.۹۹۶ قرار گرفت. ین ژاپن با ۱۰۷.۰۶ دلار در هر دلار معامله شد، که هنوز هم نسبت به اوایل هفته، ضعیف تر است. دلار استرالیا با تغییر در ۰.۷۷۸۳ دلار، ضعیف تر از سطح هفته گذشته مشاهده شد.

روز پنج شنبه در معاملات صبح آسیا قیمت نفت کمی تغییر کرد و معاملات آتی نفت خام برنت به مبزان ۰.۲۵ درصد بالاتر با قیمت ۶۴.۲۳ دلار در هر بشکه معامله شد. معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۱۵ درصد رشد، در ۶۱.۳۷ دلار در هر بشکه معامله شد. روز پنج شنبه در تحولات نفتی، قرار است تا اوپک و اوپک پلاس با ویدیو کنفرانس تشکیل جلسه دهند تا در مورد نحوه مدیریت عرضه به بازار بحث کنند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن