اخبار بورس

افت بیش از سه هزار واحدی شاخص بورس

افت بیش از سه هزار واحدی شاخص بورس

براساس معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۹۱۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۳۲ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۳۳۷ واحد افزایش به ۴۸۱ هزار و ۱۹۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۲۱ واحد رشد به ۳۱۶ هزار و ۶۷۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۴ هزار و ۱۹ واحد افت و شاخص بازار دوم ۴۰ هزار و ۵۸۱ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۹۰۹ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با دو هزار و ۲۶۳ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۷۳۱ واحد، پتروشیمی جم (جم) با یک هزار و ۵۷۲ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی اسران (کشتی) با یک هزار و ۴۲۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۴۷ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با یک هزار و ۸۵ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۸۹۷ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۷۵ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۶۰۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

نماد گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با دو هزار و ۲۱۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۸۵۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۷۰۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۶۲۳ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری مید (وامید) با یک هزار و ۶۱۶ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۵۹۰ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۵۰۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

بیشتر بخوانید  لغو سفارش فروش ۲۴۸ هزار سهامدار عدالت

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات ایران، پالایش نفت بندرعباس، گلوکوزان و سرمایه گذاری غدیر در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۰۵ میلیون و ۹۰۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۳۵ هزار و ۷۴۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۶۸ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۵۵۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۳۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۵۰ هزار و ۳۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، اعتباری ملل (وملل)، پلیمر آریاساسول (آریا)، بیمه کوثر (کوثر)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) بیمه پاسارگاد (بپاس) و بیمه دی (ودی) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، فرابورس ایران (فرابورس)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و پالایش نفت شیراز (شراز) تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن