اخبار بورس

افت بورس از مرز روانی ۱۵۰۰۰۰۰ واحد

افت بورس از مرز روانی ۱۵۰۰۰۰۰ واحد

مرز روانی مقاومت شاخص در بورس امروز شکسته شد و این متغیر از کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد نیز سقوط کرد و با افت بیش از ۲۳۰۰۰ واحدی در پایان داد و ستدها به یک میلیون و ۴۹۲ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۱.۳۴ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

افت دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۳۰۲۸) واحد ریزش معادل (۱.۵۲) درصد به یک میلیون و ۴۹۲ هزار ۹۰۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۶۰۳۸) واحد افت معادل (۱.۵۲) درصد به ۳۹۱ هزار ۴۸۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۸۶۳) واحد ریزش معادل (۰.۹۶) درصد به ۳۹۸ هزار و ۳۹۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۵۳۱) واحد کاهش معادل (۰.۹۶) درصد به ۲۶۱ هزار و ۶۵ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۶۸۱۱) واحد افت معادل (۱.۸۲) درصد به یک میلیون و ۹۸۱ هزار و ۴۸۰ واحد، شاخص بازار اول با (۲۷۱۵۴) واحد افت معادل (۲.۴۸) درصد به یک میلیون و ۶۷ هزار ۳۵۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۵۰۷۷) واحد ریزش معادل (۰.۱۶) درصد به ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۵۱۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فملی با (۲۷۲۶) واحد، فارس با (۲۵۲۱) واحد، فولاد با (۲۳۹۲) واحد، تاپیکو با ۲۱۰۴ واحد، شپنا با (۱۷۲۴) واحد، شبندر با (۱۴۷۴) واحد، و اخابر با (۱۲۱۴) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  تقویت تعامل بازار سرمایه با دانشگاه از اصول توسعه اقتصادی کشور

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فلزات اساسی با (۲۷۱۵۹) واحد ریزش معادل (۲.۴۴) درصد به یک میلیون و ۸۵ هزار و ۲۵۸ واحد، بانک ها با (۲۲۱) واحد کاهش معادل (۲.۷۲) درصد به ۷ هزار و ۹۳۵ واحد، زراعت با (۵۶۳۱) واحد ریزش معادل (۳.۲۱) درصد به ۱۶۹ هزار و ۹۹۸ واحد، خودرو (۹۵۹۰) واحد کاهش معادل (۳.۴۱) درصد به ۲۷۱ هزار و ۸۷۴ واحد، فراورده نفتی با (۱۸۲۳۴۳) واحد کاهش معادل (۳.۵۴) درصد به ۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۵۶۰ واحد، محصولات کاغذ با (۶۷۲۷) واحد افت معادل (۴.۰۳) درصد به ۱۶۰ هزار و ۳۰ واحد، رادیویی با (۴۲۸) واحد کاهش معادل (۴.۵۹) درصد به ۸ هزار و ۹۱۳ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای « کاوه با ۴.۹۶ درصد، شفن با ۴.۹۳ درصد، وخاور با ۴.۹۲ درصد، پاکشو با ۴.۹ درصد، تاپیکو با ۴.۷۳ درصد، شکربن با ۴.۶ درصد و کساوه با ۴.۵۸ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وپست با (۴.۹۹) درصد، حفاری با (۴.۹۹) درصد، سخزر با (۴.۹۹) درصد، شپنا با (۴.۹۸) درصد، غمارگ با (۴.۹۸) درصد، کهمدا با (۴.۹۸) درصد و کروی با (۴.۹۷) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۹۸۶ هزار و ۹۹۹ نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۵۸۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۸۶ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  بازده مناسب بورس نسبت به بازارهای موازی تا پایان امسال

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن