اخبار اقتصادی جهان

اعلام پروتکل‌های بهداشتی عربستان برای مراسم حج سال ۲۰۲۰

اعلام پروتکل‌های بهداشتی عربستان برای مراسم حج سال ۲۰۲۰

عربستان سعودی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مراسم حج سال ۲۰۲۰، از اجرای پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش ایبِنا از خبرگزاری رسمی عربستان، ریاض تصمیم گرفته است از ماه ژوئن تعداد حجاج داخلی شرکت کننده در مراسم حج را به یک هزار نفر محدود کند تا از این طریق مانع از شیوع ویروس کورنا شود؛ این کشور پیش تر برای نخستین بار در عصر جدید، مانع حضور مسلمانان خارجی برای برپایی مراسم حج شده بود.

براساس بیانیه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری (CDC)، لمس کعبه در جریان مراسم حج امسال ممنوع است و علاوه بر این فاصله گذاری اجتماعی یک متر و نیم مابین هرکدام از حجاج در جریان مراسم مذهبی همچون نماز جماعت و طواف خانه خدا اعمال خواهد شد.

برای رمل جمرات زائران در گروه‌های ۵۰ تایی مراسم را انجام می‌دهند و سنگریزه‌های ضدعفونی شده در اختیار آنها قرار می‌گیرد. عملیات ضد عفونی کردن باید به طور منظم و برنامه ریزی شده انجام شود تا از پاک بودن دسته های در، نیمکت‌ها و صندلی‌ها در مکان های عمومی یا لابی‌های هتل‌ها اطمینان حاصل شود. کارگران مراکز اقامتی باید همواره ماسک داشته باشند، مسافران هم هنگام خروج از اتاق باید ماسک بزنند و چمدان‌های آنها هنگام رسیدن ضدعفونی می‌شود.

همچنین، دسترسی به منا و عرفات صرفا برای آندسته از حجاجی که از ۱۹ جولای تا ۲ آگوست ۲۰۲۰، دارای جواز هستند، محدود بوده و علاوه بر این، استفاده از ماسک هم برای حجاج و هم برای سازماندهندگان در تمامی زمان ها الزامی است.

بیشتر بخوانید  سود خالص آرامکو در سه ماهه نخست سال ۲۵درصد کاهش یافت

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن