اخبار بورس

اعلام مالکیت مستقیم سهام عدالت نیازی به کد بورسی ندارد

اعلام مالکیت مستقیم سهام عدالت نیازی به کد بورسی ندارد

رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: افراد برای اعلام مالکیت مستقیم سهام عدالت در مرحله اول نیازی به کد بورسی ندارند و پس از انتخاب روشس مستقیم فرصت دارند تا برای دریافت کد بورسی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، علیرضا صالح درباره لزوم دریافت کد بورسی برای مشمولان سهام عدالت اظهار داشت: برای اینکه سهام مستقیم به نام افراد شود در مرحله اول نیازی به داشتن کد بورسی نیست و با انتخاب این مرحله افرادی که روش مستقیم را انتخاب کنند و بخواهند مالکیت و مدیریت سهام در اختیار خودشان باشد، در مقاطع زمانی مختلف احصا شده و مشخصات آنها به بورس داده می‌شود.

وی افزود: بعد از این مرحله افراد یک ماه فرصت دارند و برای اینکه سهام به نام این افراد شود با ثبت نام در سامانه سجام به مشمولین، کد بورسی تخصیص داده می‌شود و فقط کافی است در طول این دوره افراد یک بار حضوری احراز هویت شوند.
صالح با اشاره به امکان انتخاب دو روش مستقیم و غیر مستقیم گفت: فعلا نیازی به داشتن کد بورسی نیست و افراد بدون داشتن کد بورسی می‌توانند وارد سامانه شده و اعلام مالکیت و مدیریت مستقیم را داشته باشند.
وی افزود: پس از آن نفرات طبقه‌بندی شده و به شرکت سپرده‌گذاری بورس فرستاده می‌شود تا پس از آن فرآیند دریافت کد بورسی را طی کنند و شرکت سپرده‌گذاری سهام را به این افراد تخصیص دهد.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  دلایل تعویق عرضه اولیه «زرماکارون»
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن