اخبار بورس

ارتقای سطح نرم افزاری کارگزاری ها برای تسهیل در فرآیند معاملات

ارتقای سطح نرم افزاری کارگزاری ها برای تسهیل در فرآیند معاملات

سخنگوی کمیسیون اقتصادی بر لزوم بروز رسانی نرم افزار کارگزاری ها برای تسهیل در فرآیند خرید و فروش سهام تاکید کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از مهدی طغیانی با اشاره به مشکلات نرم افزاری برخی از کارگزاری ها در هسته معاملات بورس اوراق بهادار گفت: مشکلات هسته معاملات، کار را برای کاربران مشکل کرده و طی جلساتی که با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و مسئولان سازمان بورس اوراق بهادار برگزار شد، مشکلات مورد بررسی قرار گرفت تا در سریع ترین زمان ممکن این مشکلات مرتفع شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: بحث ارتقا نرم افزار کارگزاری ها در جلسات متعددی مورد بررسی قرار گرفت؛ چرا که با توجه به نرم افزار موجود و حجم بسیار بالای استفاده کاربران که طی چند ماهه گذشته اتفاق افتاده است، باید بروز رسانی شده که مسئولان سازمان بورس اوراق بهادار قول های مساعدی برای انجام این کار به اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس داده اند؛ البته نمایندگان نیز پیگیر این موضوع هستند.

وی افزود: در بحث آموزش سهامداری کارگزاری ها به کاربران، برخی از کارگزاری ها بسیار خوب عمل کرده و برخی نیز دارای اشکالاتی بوده که در حال حاضر تذکرات لازم توسط سازمان بورس به آنها داده شده است؛ البته آموزش ومشاوره وظیفه کارگزاری ها نیست واگر آموزش و مشاوره به کاربران داده نشود، تخلفی صورت نگرفته است، اما باید مردم برای خرید و فروش سهام و انجام کارهای بورسی آموزش های لازم را کسب کنند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: باید ساختار کارگزاری ها ارتقا پیدا کرده و نرم افزار مورد استفاده کاربران بروز رسانی شود که در این راستا سازمان بورس اوراق بهادار به عنوان متولی این امر باید شرایط لازم برای این امر را فراهم کرده و درکنار آن، آموزش و مشاوره را به کاربران چه از طریق کارگزاری ها و چه از راه های دیگر به کاربران ارائه کند؛ زیرا ناظر این امر سازمان بورس می باشد.

بیشتر بخوانید  سقوط شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحد

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن