اخبار بورس

ادامه عقب‌نشینی شاخص بورس

ادامه عقب‌نشینی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری باز هم با ریزش مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۱۳۰۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۳۲۵ واحد رسید تا به عقب‌نشینی در کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۰.۹۹ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

کاهش دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۳۶۸۴) واحد ریزش معادل (۰.۸۷) درصد به یک میلیون و ۵۵۶ هزار ۳۲۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۳۵۸۹) واحد افت معادل (۰.۸۷) درصد به ۴۰۸ هزار ۲۲۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۵۲۷۰) واحد ریزش معادل (۱.۲۲) درصد به ۴۲۶ هزار و ۹۸۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۴۵۵) واحد کاهش معادل (۱.۲۲) درصد به ۲۷۹ هزار و ۹۳۵ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۳۹۲۶) واحد افت معادل (۱.۱۲) درصد به ۲ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۲۴۲ واحد، شاخص بازار اول با (۱۲۱۴۲) واحد کاهش معادل (۱.۰۵) درصد به یک میلیون و ۱۴۱ هزار ۶۳۴ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۹۰۰۵) واحد افت معادل (۰.۶۰) درصد به ۳ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۷۰۷ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فولاد با (۲۱۷۴) واحد، کگل با ۱۵۸۸ واحد، اخابر با (۱۲۶۴) واحد، حکشتی با (۱۱۶۷) واحد، رمپنا با (۱۱۴۵) واحد، همراه با (۱۰۹۶) واحد، و پارس با ۱۰۱۵ واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «قند وشکر با (۶۷۹۸) واحد افت معادل (۳.۲۳) درصد به ۲۰۳ هزار و ۶۲۷ واحد، حمل و نقل با (۲۵۷۸) واحد کاهش معادل (۳.۶۰) درصد به ۶۹ هزار و ۷۲ واحد، زراعت با (۷۱۱۱) واحد ریزش معادل (۳.۶۹) درصد به ۱۸۵ هزار و ۴۱۵ واحد، منسوجات (۴۵۸) واحد کاهش معادل (۳.۹۸) درصد به ۱۱ هزار و ۶۰ واحد، رادیویی با (۴۷۶) واحد کاهش معادل (۴.۳۰) درصد به ۱۰ هزار و ۵۹۱ واحد، سایر معادن با (۱۶۹۲۰) واحد افت معادل (۴.۴۷) درصد به ۳۶۱ هزار و ۶۳۲ واحد، فنی مهندسی با (۴۳۲) واحد کاهش معادل (۴.۷۴) درصد به ۸ هزار و ۶۸۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای « پاکشو با ۴.۷۷ درصد، پارس با ۴.۶۵ درصد، جم پلین با ۴.۳ درصد، پتایر با ۴.۲ درصد، کگل با ۴.۱۹ درصد، غاذر با ۴.۱۷ درصد و شاراک با ۴.۰۶ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ثاخت با (۶.۸) درصد، ختوفا با (۵) درصد، وپترو با (۴.۹۹) درصد، قزوین با (۴.۹۹) درصد، شاملا با (۴.۹۹) درصد، غگل با (۴.۹۹) درصد و فسرب با (۴.۹۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان آخرین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۷۸۵ هزار نوبت معاملاتی، ۸ هزار و ۲۵۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۶ هزار و ۴۹۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ادامه عقب‌نشینی شاخص بورس

ادامه عقب‌نشینی شاخص بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن