اخبار بورس

ادامه سقف شکنی بورس

ادامه سقف شکنی بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۶۶۰۰۰ واحدی علاوه بر سقف شکنی مجدد در آخرین روز معاملاتی هفته جاری به یک میلیون و ۶۱۲ هزار و ۸۸۲ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۳.۷۹ درصد مواجه شدند.

صعود دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۶۶۰۳۶ واحد صعود معادل ۴.۲۷ درصد به یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۸۵۰ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۷۴۷۷ واحد افزایش معادل ۴.۲۷ درصد به ۴۰۹ هزار و ۵۵۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۳۳۰۲ واحد رشد معادل ۴.۲۱ درصد به ۴۶۶ هزار و ۳۴۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۷۶۷ واحد افزایش معادل ۴.۲۱ درصد به ۳۰۷ هزار و ۳۷۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۹۳۹۷ واحد افزایش معادل ۴.۵۸ درصد به ۲ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۹۵۲ واحد، شاخص بازار اول با ۵۴۶۳۸ واحد ۶۴۰۵۱ معادل ۴.۳۱ درصد به یک میلیون و ۲۱۸ هزار ۹۵۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰۷۳۴۸ واحد صعود معادل ۴.۴۹ درصد به ۳ میلیون و ۹۹ هزار و ۵۶۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «کچاد با ۶۸۵۱ واحد، فارس با ۴۵۷۳ واحد، فولاد با ۴۴۵۹ واحد، فملی با ۳۹۷۱ واحد، شستا با ۲۴۶۳ واحد، کگل با ۱۹۸۹ واحد و شپنا با ۱۸۱۸ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  پیشنهاد اصلاح ساختار و تشکیلات سازمان بورس و اوراق بهادار

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانه فلزی با۳۵۲۱۷ واحد صعود معادل ۹.۵۷ درصد به ۴۰۳ هزار و ۳۳۷ واحد، سیمان با ۶۹۰ واحد افزایش معادل ۵.۴۹ درصد به ۱۳ هزار و ۲۶۸ واحد، وسایل ارتباطی با۵۴۸۳ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۱۱۵ هزار و ۱۸۳ واحد، محصولات چرمی با ۳۲۰۱ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۶۷ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۰۹ واحد، فنی مهندسی با۵۴۶ واحد صعود معادل ۴.۹۵ درصد به ۱۱ هزار و ۵۸۵ واحد، تامین، آب، برق و گاز با۱۱۹ واحد رشد معادل ۴.۹۵ درصد به ۲ هزار و ۵۲۹ واحد، سرمایه گذاری ها با۱۸۰۴ واحد افزایش معادل ۴.۸۳ درصد به ۳۹ هزار و ۱۹۰ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وصنعت، کچاد، ستران، سخزر، ساراب، ونوین و سشمال» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غبهنوش، فروس، قثابت، لابسا، فرآور، ثفارس و کسرام» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۴۷۲ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۲۰۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳۷ هزار و ۷۹۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن