اخبار بورس

ادامه روند صعودی بورس در آخرین روز هفته

ادامه روند صعودی بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۴۸۴۵۹ واحدی معادل ۳.۷۴ درصد به رقم یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۴۰۶ واحد رسید.همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۹۸ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۶۴۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه بیست و هشتم آبان ماه ۹۹)، شاهد ادامه روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۲۶۷۳ واحدی معادل ۳.۷۴ درصد به رقم ۳۵۱ هزار و ۸۵۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۶۹۹ واحدی معادل ۱.۷۹ درصد، عدد ۳۸۱ هزار و ۳۶۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۳۸۷ واحدی به رقم ۲۴۹ هزار و ۷۷۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۷۴۹۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۲۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۹۶۰۸ واحد افزایش به رقم ۹۷۰ هزار و ۳۰۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۲۳۱۹ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۷۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، تاپیکو، خودرو و شپنا، با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی پاکشو، کسعدی، شفا، افق، وملی و چافست، تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بیشتر بخوانید  تکذیب خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۱۰۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۱ هزار و ۸۵۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پتایر (ایران‌ تایر) با ۱۴.۴۳ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای قصفها، زمگسا، پکرمان، شبریز، خبهمن و کطبس بود. همچنین نماد معاملاتی کسعدی (کاشی‌ سعدی) با ۳۰.۲۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای چکاوه، خچرخش، چافست، دلقما، لپارس و دشیمی بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد که نمادهای معاملاتی خودرو، غزر، امین، سیتا، آبادا و کاما به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی شپنا، شستا، فملی، شتران، خساپا، بترانس و شبندر با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، خکمک، غنوش، فمراد، کفپارس، فنوال و لپارس بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در پنجمین روز هفته، شاخص صنایعی همچون ذغال سنگ، رادیویی، فراورده نفتی، فنی مهندسی و لاستیک با روند افزایشی و شاخص صنایع لاستیک، وسایل ارتباطی و انتشار و چاپ با کاهش مواجه شدند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن