اخبار بورس

ادامه روند صعودی بورس با شیب کمتر از سال گذشته

ادامه روند صعودی بورس با شیب کمتر از سال گذشته

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری بازار سرمایه ایران؛ «علی اصغرزاده صادق» رونق بازار سرمایه را مورد توجه و حمایت دولت دانست و اظهار داشت: اکنون شاهد حمایت واقعی دولت از بورس و تغییر نگاه بانک محوری هستیم؛ این در حالیست که از زمان پیدایش بنگاه‌های خصوصی در کشور، تمام روند تامین مالی از طریق بانک‌ها انجام می‌شد که چندان کمک حال آنها نبود و موجب رشد آنها نمی‌شد.

وی با بیان اینکه حمایت دولت از بازار سرمایه و اعتماد مردم نشان از تغییر رویه در تصمیمات کلان اقتصادی دارد، اضافه کرد: وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به این نتیجه رسیدند که تامین مالی بلندمدت با مبالغ سنگین باید از طریق بورس انجام شود و ضریب نفوذ بازار سرمایه به بالای ۳۰ درصد برسد. اکنون این اقدام برای نخستین بار در حال اجرا است که به اعتقاد من اتفاق خوش‌یمنی برای اقتصاد خواهد بود، البته برنامه استراتژیک بازار سرمایه نیز رشد ضریب نفوذ است، اما دیگر ارکان اقتصاد هم باید به چنین بازار مهمی توجه لازم را داشته باشند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه حبابی بودن قیمت سهام موضوع صحیحی نیست، افزود: دست دلالان از این بازار کوتاه است، هم اکنون تازه واردان بازار سرمایه هم مشتاق تحلیل شرکت‌ها شده‌اند، بنابراین قیمت سهام از نظر بنده حبابی نیست، حتی اگر این اتفاق نیز رخ دهد این بازار به درستی وضعیت را مدیریت خواهد کرد.

اصغرزاده صادق در خصوص آزادسازی سهام عدالت گفت: آزاد سازی سهام عدالت یعنی ضریب نفوذ بازار سرمایه قطعا بیش از ۵۰ درصد خواهد شد، با این اقدام قطعا گامی در راستای توسعه یافتگی برداشته خواهد شد، آزادسازی سهام عدالت اندوخته ای برای آینده و ثروتی برای اقشار کم در آمد است که قطعا بورس نیز آمادگی جذب آن را دارد.

بیشتر بخوانید  عقب‌نشینی شاخص بورس در آخرین روز تابستان

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن