اخبار بورس

احراز هویت غیرحضوری سجام در انتظار تایید مراجع ذی‌صلاح

احراز هویت غیرحضوری سجام در انتظار تایید مراجع ذی‌صلاح

صبح امروز خبری از سوی رییس سازمان بورس اعلام شد مبنی بر اینکه به زودی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تمهیداتی فراهم می‌کند که احراز هویت مشتریان بورسی در سامانه سجام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام ‌شود.

حسین فهیمی در این زمینه به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: همه زیرساخت‌های لازم در این زمینه در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی مهیا است و با هیچ‌گونه مشکلی برای این اقدام روبرو نیستیم.

وی ادامه داد: این اقدام نیازمند تصمیم مراجع ذی صلاح است که در صورت تایید این مراجع به زودی اجرای آن را در دستور کار قرار خواهیم داد.

فهیمی اظهار داشت: اکنون رفاه حال سهامداران و افرادی که به دنبال احراز هویت سجام هستند برای ما در اولویت قرار دارد و از امروز به منظور اجرای هر چه زودتر این تصمیم و انجام احراز هویت به صورت غیرحضوری اقدامات لازم را به مسئولان مربوطه ابلاغ می‌کنیم.

وی به افرادی که به دفاتر پیشخوان برای احراز هویت مراجعه می‌کنند و با قطعی دستگاه‌ها مواجه می‌شوند، اشاره کرد و افزود: قطعی سیستم دفاتر پیشخوان و باقی مراکزی که مسئولیت احراز هویت را بر عهده دارند ارتباطی به شرکت سپرده‌گذاری ندارد بلکه این موضوع مربوط به خود مراکزی است که مسئول اجرای این اقدام هستند.

تصمیم شورای عالی بورس برای احراز هویت غیرحضوری
همچنین در ادامه روح الله حسینی مقدم، عضو شورای عالی بورس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تصمیم شورای عالی بورس برای انجام احراز هویت سجام به صورت غیرحضوری اشاره کرد و اظهار داشت: به نظر می‌رسد که بهتر باشد با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از گستردگی آن مراحل احراز هویت به صورت غیرحضوری تسهیل شود.

بیشتر بخوانید  احتمال صعود شاخص بورس به کانال دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد

وی اظهار داشت: تاکنون رفتار مناسب و حرفه‌ای از سوی دفاتر پیشخوان با سهامداران و سرمایه‌گذاران انجام نشده است، به همین دلیل بهتر است سازمان بورس برای تسهیل این امر هر اقدامی را که لازم است در دستور کار قرار دهد.

حسینی مقدم خاطرنشان کرد: در صورتی که اجرای این اقدام نیازمند تصمیم شورای عالی بورس است باید هر چه زودتر این مساله در این شورا مطرح شود تا بتوان این اقدام را برای راحتی سهامداران به حالت اجرا در آوریم.

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه لازم است سازمان بورس شرایط ورود مردم به بورس را ایمن و ساده کند، گفت: اگر لازم است اقدامات جدید را در این زمینه در دستور کار قرار دهد و در صورت نیاز به مصوبات جدید باید پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

حسینی مقدم خاطرنشان کرد: دفاتر پیشخوان اگر رفتار منصفانه و حرفه ای با افرادی که به دنبال ورود به بورس هستند ندارند، باید از مجاری مربوطه نظارت لازم صورت گیرد و به تخلف ها رسیدگی شود.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن