آموزش بورس

آیا بورس ایران قمار است؟

خیلی‌ها بورس را با قمار خونه مشابه سازی می‌کنند، البته من از این جمله و عبارت خیلی بدم می‌آید ولی خب واقعا بعضی از افرادی که توی بازار هستند، فکر می‌کنند بورس واقعا قمار خونه است و یک حالت قمار گونه‌ای برخورد می‌کنند، می‌گویند حالا می‌ریم یا می‌بریم یا می‌بازیم. نه بورس قرار نیست جای برد و باخت باشد، جای برد و باخت توی قمار خونه‌ها و کازینوهاست که ما توی کشورمون هنوز نداریم. ما در بورس داریم سهام شرکت‌هایی را که دارند واقعا بیزینس می‌کنند را خرید و فروش می‌کنیم، البته داریم سهام بعضی شرکت‌های را به ورشکستگی را که خب حالا یک سری به آن‌ها علاقه دارند یا به حالت قمار گونه آن‌ها را خرید و فروش می‌کنند اما عمده شرکت‌های ما مخصوصا شرکت‌های بزرگ ما مثل شرکت صنعت فولاد شرکت‌های پتروشیمی سنگ آهن و سایر معادن، این‌ها دارند کار می‌کنند، صادرات می‌کنند، فروش داخلی دارند، گردش مالی خیلی بزرگی در کشور ما دارند و کارمندان خیلی زیادی دارند، این‌ها دارند کار می‌کنند و ما بر اساس کارکرد آن‌ها است که سهامشان را می‌خریم و می‌فروشیم و در مورد افزایش قیمت‌هایشان پیش بینی می‌کنیم. کلا نحوه تفکر ما با نحوه تفکر به عنوان فعال بورس و بورس باز اصطلاحا با نحوه تفکر قمار باز متفاوت است.

یک بزرگی به شوخی می‌گفت که خداییش یک قمار باز کارش از یک بورس باز آسان‌تر است. در واقع یک بورس باز خیلی پارامترهای بیشتری را باید ببیند اما قمار باز بالاخره یک مقدار شانس و این‌ها همراه کارش باشد، می‌تواند موفق شود و یک خرده احتیاط داشته باشد ممکن است موفق شود اما یک بورس باز خیلی پارامترهای بیشتری را باید راجبشان فکر کند تا بتواند موفق شود.

The post آیا بورس ایران قمار است؟ appeared first on خانه سرمایه.

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن