اخبار بورس

آموزش مردم برای حضور در بورس/ زیرساخت‌ها فراهم شود

آموزش مردم برای حضور در بورس/ زیرساخت‌ها فراهم شود

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بر ضرورت فراهم ساختن زیرساخت های لازم برای سرمایه‌گذاری مردم در بورس تاکید کرد و گفت: ارایه آموزش‌های لازم برای حضور در بازار سرمایه لازم است.

رحیم زارع در گفتگو با ایبِنا با اشاره به اقبال گسترده مردم برای سرمایه گذاری در بورس، گفت: فراهم ساختن امکانات و زیرساخت های لازم برای حفظ اقبال مردم در مشارکت در بورس لازم است.

نماینده مردم آباده در مجلس با تاکید بر اینکه اقبال مردم به حضور در بورس از سفته بازی و معاملات غیرضروری بازار می کاهد، افزود: دولت باید با تعیین سازوکارهای لازم و حتی ارایه آموزش های مورد نیاز سرمایه گذاری در بورس را آموزش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اطلاعات ناکافی از نحوه سرمایه گذاری در بورس بسیاری از مردم را به سرمایه گذاری در بازار خودرو و طلا واردار کرده است، تصریح کرد: به طور حتم سرمایه گذاری نزد بورس از تورم و تلاطم قیمتی در ارز و طلا و غیره می کاهد.

زارع با تاکید بر اینکه برگزاری کلاس های آنلاین آموزش سرمایه گذاری در بورس شیوه مناسبی برای کمک به مردم در شرایط فعلی است، گفت: دولت باید با هدایت مردم به سمت بورس از سرگردانی سرمایه ها و در نتیجه تورم ناشی از آن جلوگیری کند.

وی همچنین با اشاره به ضرر برخی از مردم در روزهای اخیر در بورس، افزود: خرید و فروش سهام باید بدون شتاب زدگی انجام شود که لازمه آن نیز توجه به شرایط حاکم بر بازار است، از اینرو مردم برای مقابله با متضرر شدن باید سازوکارهای بورس را فرا بگیرند.

READ  تعداد سهام مشمولان سهام عدالت در روش غیر مستقیم تعیین شد

زارع ادامه داد: بورس یکی از بازارهای باثبات تر به نسبت طلا و ارز بوده، از اینرو اقبال مردم به این بازار آینده بهتری دارد؛ البته پیش شرط آن شناخت بازار سرمایه است. سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس یادآور شد: وضعیت بازار سرمایه به صورت مستمر در کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی و گزارش گیری از دستگاه های مربوطه در حال انجام است.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا