اخبار اقتصادی جهان

آمریکا با اعمال تعرفه روی کالاهای چینی مقررات را نقض کرده است

سازمان تجارت جهانی:

آمریکا با اعمال تعرفه روی کالاهای چینی مقررات را نقض کرده است

سازمان تجارت جهانی (WTO) اعلام کرد که واشنگتن با اعمال تعرفه روی بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی از مقررات تجارت جهانی تخطی کرده است.

به گزارش ایبِنا از گاردین، «دونالد ترامپ» دو سال پیش در نخستین اقدامی که منجر به تنش تجاری مابین پکن و واشنگتن شد، اقدام به اعمال تعرفه روی کالاهای چینی کرد. آمریکا گفته است که تعرفه‌ها موجه بوده اند زیرا چین در حال سرقت حق مالکیت معنوی و اجبار شرکت‌های آمریکایی برای انتقال فناوری به منظور دسترسی به بازار این کشور (چین) بوده است.

اما سازمان تجارت جهانی اعلام کرد که تعرفه‌های مذکور مقررات تجارت را نقض کرده زیرا تنها در مورد چین اعمال شده و در مقایسه با آنچه پیش از این با دولت آمریکا مورد توافق قرار گرفته بود، بیشتر است. واشنگتن اما تاکنون هیچ توضیحی ارائه نداده است که چرا مستثنی کردن چین اقدام توجیه پذیر است.

این تصمیم ترامپ را که پیش از این واشنگتن را از یونسکو و سازمان بهداشت جهانی خارج کرده است، بر آن داشت تا در اظهارنظری اعلام کند که «واشنگتن باید در مورد سازمان تجارت جهانی کاری کند چون این نهاد به چین اجازه داده است تا قسر در برود.»

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن