اخبار اقتصادی جهان

آلمان ۷ میلیارد یورو به شرکت راه‌آهن ملی خود تزریق می‌کند

رویترز:

آلمان ۷ میلیارد یورو به شرکت راه‌آهن ملی خود تزریق می‌کند

آلمان قصد دارد تا به عنوان بخشی از برنامه نجات خود در راستای کمک به شرکت راه آهن ملی این کشور، بیش از ۷ میلیارد یورو به «دویچه‌بان» تزریق کند.

به گزارش ایبِنا، براساس اسنادی که به رویت رویترز رسیده، این مبلغ بیش از نیمی از ضرر و زیان ناشی از کاهش تقاضای مسافرت را در بحبوحه پاندمی کرونا، پوشش می‌دهد؛ مطابق برآوردهای دویچه‌بان، این ضرر و زیان تا سال ۲۰۲۴ مابین ۱۱ تا ۱۳.۵ میلیارد یورو متغیر خواهد بود.

بخش سفر و گردشگری در میان صنایعی است که بیشترین ضرر را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده است و در حالی که قطارها در آلمان همچنان به فعالیت خود ادامه داده و متوقف نشده‌اند، دویچه‌بان اعلام کرد که شمار مسافران با مقاصد طولانی تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد سطح معمول بوده است.

این شرکت آلمانی علاوه بر این، برنامه‌های خود را به منظور انتشار سهام شرکت خصوصی زیرمجموعه خود موسوم به اِرایوا را به تعویق انداخته است. اسناد مذکور همچنین پیشنهادی را برای دویچه بان به منظور صدور ۳ میلیارد یورو اوراق قرضه معمولی شامل می‌شود؛ این پیشنهاد جایگزین طرح اولیه این شرکت مبنی بر صدور اوراق قرضه ترکیبی است؛ اوراقی که در شرایط کنونی، کمتر مورد پسند بوده و جذابیت دارد.

قرار است بخش نخست نقدینگی دولتی به ارزش ۴.۵ میلیارد یورو در هفته های آتی به این شرکت تزریق شود، اما کمیسیون اروپا همچنان باید پیشنهاد مذکور را تایید کند؛ پیشنهادی که ممکن است مشکلات رقابتی را برای بخش حمل و نقل و خطوط ریلی اتحادیه اروپا ایجاد کند.

بیشتر بخوانید  ضرر ۴.۹ میلیارد دلاری صنعت هوانوردی چین در سه ماهه دوم سال

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن