اخبار اقتصادی جهان

آغاز آزمایش ارز دیجیتال ترکیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱

رییس بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد:

آغاز آزمایش ارز دیجیتال ترکیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱

ترکیه آزمایش ارز دیجیتالی که قبلاً نامشخص بود را در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ آغاز می‌کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از کوین دسک، روز جمعه ناجی اقبال، رییس بانک مرکزی ترکیه به اعضای پارلمان گفت: ترکیه آزمایش ارز دیجیتالی که قبلاً نامشخص بود را در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ آغاز می کند.

نظرات غافلگیرانه اقبال، ترکیه را در مسیر سریع ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) قرار می دهد. ترکیه به ندرت جاه طلبی های ارز دیجیتال را فاش می کند. حتی بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS)، که در محافل پولی به عنوان بانک بانک های مرکزی شناخته می شود، ترکیه را به داشتن یک پروژه فعال ارز دیجیتال بانک مرکزی در بانک اطلاعاتی خود ثبت نمی کند.

با این حال ترکیه در حال پیشی گرفتن از بسیاری از پروژه های معروف ارز دیجیتال بانک مرکزی است. اگرچه ۸۰ درصد از بانک های مرکزی ارز دیجیتال بانک مرکزی را مطابق با BIS در نظر دارند، اما تعداد معدودی مانند سوئد، چین و باهاما به مرحله آزمایش پیشرفت کرده اند.

جزئیات پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی ترکیه در بهترین حالت مبهم است. طبق گزارش در ماه سپتامبر، بانک مرکزی برای تیم تحقیق و توسعه ارزهای دیجیتال خود کارشناسانی استخدام می کند.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  بانک مرکزی استرالیا: فعلا نیازی به «رمزارزملی» نداریم
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن