نماد سایت بورس تایمز

کاربرد میلگرد استیل در صنایع مختلف چیست؟

میلگرد استیل یکی از پرمصرف‌ترین محصولات فولادی است که به‌دلیل خواص ضد زنگ، ضد خوردگی و ضد آب­بودن، کاربردهای گسترده‌ای دارد. برخلاف تصور عموم که بیشترین کاربرد میلگردها را در ساخت و ساز دیده‌اند، از آن‌ها در دیگر صنایع به دلیل ویژگی و کاربردهایشان به کار گرفته می‌شوند. در این مطلب علاوه بر آشنایی شما با کاربرد میلگرد استیل در صنایع مختلف، بهترین راهکار برای خرید دیگر محصولات استیل از جمله اتصالات استیل و لوله استیل را هم برای شما نوشته‌ایم.

میلگرد استیل چیست؟

میلگرد استیل یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف است. این نوع میلگرد به دلیل خواص فیزیکی و مکانیکی برجسته‌ای که دارد، در بسیاری از بخش‌های صنعتی استفاده می‌شود.

میلگرد استیل از چه آلیاژهایی ساخته می‌شود؟

همانطور که از نام این محصول مشخص است، آلیاژ میگرد از نوع استیل است. استیل، آلیاژی از آهن و کربن است که با اضافه کردن عناصر دیگری مانند کروم، نیکل، مولیبدن و وانادیوم، می‌توان خواص مکانیکی و شیمیایی آن را بهبود بخشید.

البته استیل میگرد از گریدهای مختلفی از جمله 200، 300 و 400 تشکیل شده است که هر یک هم کاربرد مخصوص به خود را دارند؛ برای مثال میلگرد استیل ۳۰۴ کاربرد فراوانی در صنعت دارد که می‌توان به استفاده از آن در تجهیزات صنایع غذایی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات صنعتی و غیره اشاره کرد. همچنین، استیل ۳۱۶ به دلیل داشتن قابلیت مقاومت بالا در برابر خوردگی، در شرایطی که استیل در معرض خوردگی‌های شیمیایی قرار می‌گیرد، استفاده می‌شود.

استفاده از میلگردهای استیل دارای نیکل در ترکیب آلیاژی، باعث افزایش طول عمر و استحکام سازه شده و باعث کاهش هزینه بازسازی می‌شود.

مزایای میلگرد استیل

در حالت کلی مهم‌ترین مزایای میلگرد استیل شامل موارد زیر است:

هرچه میزان کروم بیشتر باشد، مقاومت در برابر خوردگی میلگرد استیل هم بیشتر خواهد بود.

انواع میلگرد استیل

مهم‌ترین میلگردهای استیل معروف شامل موارد زیر است:

کاربرد میلگرد استیل

میلگرد استیل به دلیل مزایا، کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف مثل صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی، پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، نساجی، دارویی و ماشین آلات صنعتی دارد.

در زیر به بعضی کاربردهای میلگرد استیل صنایع مختلف اشاره می‌کنیم:

در هنگام انتخاب و خرید میلگرد باید به نوع گرید انتخابی توجه کنید. استیل پاسارگاد مالک برند ASSP عرضه کننده انواع محصولات استنلس استیل با بیش از 30 سال سابقه است که با بهره گیری از فناوری روز توانسته بهترین محصولات استیل مطابق با استانداردهای جهانی را عرضه کند. برای دریافت مشاوره، سفارش و خرید کافی است تا به وبسایت استیل پاسارگاد مراجعه کنید و یا با شماره 02166392039 تماس حاصل فرمایید.

خروج از نسخه موبایل