دیگر رسانه ها

کتراک تابستانی

توضیحات کتراک تابستانی

کتراک تابستانی و یا همان (کتراک هوای گرم) همانطور که از نامش پیداست جهت تخریب  بدون انفجار و بی صدای سنگ و بتن در آب و هوای گرم و نیمه گرم مورد استفاده قرار میگیرد.

دستور عمل استفاده از این ماده در بسته بندی ها شرح داده شده است و این توضیحات در بخش شرح خصوصیات است. یک نکته خیلی مهم این است که این ماده باید دور از رطوبت نگهداری شود. و اگر این نتکته رعایت شود کتراک را میتوان تا یک سال در انبار نگهداری کرد .

زمانی که از این ماده استفاده میشود باید نکات ایمنی بسیاری را رعایت کنید که در ادامه مطلب به ان میپردازیم :

نکات ایمنی و بسیار مهم

قبل از اینکه شروع به کار با کتراک کنید نکاتی هستند که کاربر باید به انها توجه کند. همانطور که میدانید کتراک یک ماده شیمیاییی است و کسی که دارد از این ماده استفاده میکند لازم است نکات ایمنی را حتما رعایت کند.

1.پیش از اینکه شروع به کار شود باید با استفاده از عینکهای شیشه ای که تماما چشم را میپوشانند برای چشم استفاده شود زیرا در هنگامی که کتراک با اب دارد واکنش میدهد ممکن است حباب هایی ایجاد شود و مواد به سمت چشم پرتاب شود.

کتراک تابستانی

2.کسی که در تماس با کتراک است باید از دستکش لاستیکی استفاده کند. جهت ترکیب کردن کتراک با اب نباید دست به طور مستقیم تداخل داشته باشد و لازم است که کاربران از دستکش لاستیکی استفاده کنند.

  1. پیشنهاد می شود کاربران در زمان کار با کتراک از مقنعه استفاده کنند.
  2. در هیچ یک از قسمت های کار با کتراک (هنگام مخلوط کردن کتراک با آب ، هنگام ریختن کتراک داخل سوراخ ها و …) نباید کاربران به کتراک به طور مستقیم نگاه کنند.
  3. اگر به هر علتی مقداری کتراک (پس از مخلوط شدن با آب) به پوست کاربران پاشیده شد اولین اقدام مهم و مطمئن شتوشوی قسمت پاشش با آب سرد است. این کار باید چندین بار انجام شود.

وسایل مورد نیاز برای استفاده از کتراک

سطل پلاستیکی، عینک ایمنی، دستکش پلاستیکی ، دریل برقی یا کمپرسور با مته،  ماسک، گوه چوبی، چکش سنگین یا پتک

تشخیص موقعیت سنگ یا بتن

نکته خیلی مهم قبل از انجام عملیا شناخت سنگ است و موقعیت قرار گرفتن ان .لازم است قبل شروع کار بدانید سنگ یا بتن ازاد است و یا در خاک نهفته است و اینکه بتن مورد تخریب مسلح است یا غیر مسلح.

مخلوط کردن کتراک و ریختن آن در داخل چال ها

جهت ترکیب کردن عموما استفاده از وسایل مکانیکی بهتر است ولی به وسیله مخلوط کن دستی یا با دست هم این عملیات را میتوان انجام داد. سطلی که برای انجام ترکیب به کار گرفته میشود لازم است که از جنس پلاستیک باشد.آبی که مصرف میشود هم لازم است تمیز باشد و حرارت آن در ماده کتراک زمستانی 25 الی 30 درجه باشد، بهترین و مناسب ترین اندازه آب جهت اضافه کردن به 5 کیلوگرم کتراک تابستانی یک و یک سوم لیتر است و در ماده زمستانی 1.5 لیتر آب می باشد. اگر آب استفاده شده جهت ساختن ملات به حداقل لازم برسد توانایی انبساطی کتراک بیشتر میشود و برعکس با زیادتر شدن آب استفاده شده  از حد لازم قدرت انبساطی آن کمتر می شود. و باید به درصد آب برای ترکیب کردن کتراک توجه کرد.

دفینه و گنج

به دلیل آن که شاید کتراک در تماس با هوا قدرت شیمیایی اش کاهش یابد و یا از بین برود  بهتر است در  مرحله پایانی در کیسه را باز کرد و سریعا با آب ترکیب کرد  و ملات به وجود امده  را آنقدر بهم زد تا ترکیبی کاملا همگن به دست بیاید.

کتراک تابستانی

برای ترکیب کردن کتراک در دمای صفر تا 18 درجه از آب بین 25 تا 30 درجه و در دمای 18 درجه به بالا باید از آب معمولی و سرد استفاده کرد.

خمیر کتراک لازم است در کمتر از 5 دقیقه در چال های کاملا  تمیز و بدون رطوبت ریخته شود. اگر درون چال ها آب باشد لازم است خمیر را درون کیسه های نایلونی یا لوله های پلی اتیلن که کمی ضخامت دارد ریخته شود و در چال ها گذاشته شود. چال ها لازم است کاملا با خمیر کتراک پر شوند تا حداکثر توانایی را جهت تخریب داشته باشند.

اگر این دستورالعمل صحیح  انجام شود بعد از 5 تا 6 ساعت بر طبق درجه محیط، تخریبی مطمئن خوهید داشت.

قیمت کتراک چند است ؟

کتراک در مدل های مختلف و بسته بندی های مختلفی وجود دارد با توجه به کیفیت محصول قیمت گذاری می شود محصولات ایرانی در سه درجه مختلف از کیفیت بسیار عالی تا متوسط رده بندی می شوند و قیمت آنها به این شرح است : کتراک ایرانی درجه یک 180 هزار تومان – کتراک ایرانی متوسط 150 هزار تومان و کتراک معمولی 120 هزار تومان است و در کیسه های دو جداره 20 کیلوگرمی تهیه می شوند که همگی تولیدات ما هستند و این قیمت برای خرید تک می باشد جهت قیمت های عمده با بخش فروش در تماس باشید.

کتراک های وارداتی ما بر اساس قیمت دلار تغییر قیمت میدهند , برند محصولات بسیار موثر در قیمت آنها می باشد ! ما از محصولات دکسپن dexpan ، بتونامیت Betonamit ، کتراک آلمانی ، راکتن ژاپن و مستر کات همگی را موجود داریم و بهترین قیمت هارا به شما ارائه میکنیم !

ارائه محصولات ما ضمن این است که بهترین مشاوره جهت خرید محصول ، شیوه ارسال ، نحوه تخریب و … را برای شما فراهم آورده ایم و تنها در یک روز کاری محصول مورد نظر رو به دستتون میرسونیم با کمترین هزینه حمل و نقل …

قدرت تخریبی کتراک چقدر است ؟

پودر انبساطی کتراک (Katrock) ماده تخریب کننده سنگ و بتن است که بدون ایجاد آلودگی صوتی و آلودگی زیست محیطی عملکرد تخریبی دارد و سنگ و بتن را کاملا شکست ایجاد میکند بدون ایجاد لرزه در سازه و بدون خطر ریزش تخریب انجام میپذیرد.این ماده(کتراک) نیازی به زاغه مهمات ندارد و نیازی به نظارت و بازرسی خاصی ندارد.

تخریب کننده KATROCK یک ماده تخریبی بدون صدا و بی خطر می باشد که برخلاف مواد منفجره در هنگام تخریب تولید هیچگونه صدا، موج انفجار، زمین لرزه، دود و گرد و غبار نمی نماید و با ایجاد ترک سبب خورد شدن و جدا شدن سنگ یا بتن می گردد ( خرید بلک پاور ). این ماده نیاز به زاغه مهمات و نظارت خاصی برای نگهداری و مصرف نداشته و به راحتی و بدون نیاز به افزاد با تجربه در هر محلی امکان استفاده بدون خطر آن وجود دارد.

تگ ها : قیمت کتراک 30 دقیقه ای قیمت کتراک اصفهان قیمت کتراک خارجی قیمت کتراک در بازار قیمت کتراک در تهران قیمت کتراک در شیراز قیمت کتراک در مشهد قیمت کتراک کرج قیمت کتراک نیم ساعته

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن