اخبار اقتصادی جهان

وضعیت قرمز اقتصاد جهانی در اثر کرونا

وضعیت قرمز اقتصاد جهانی در اثر کرونا

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید: اقتصاد جهانی با رکود عمیق ناشی از تاثیر مداوم COVID-۱۹ روبرو است.

به گزارش ایبِنا به نقل از خبرگزاری امارات، عدم اطمینان در مورد چشم انداز، در کنار نیروهای طولانی مدت که پاسخ کشورها به ویروس و بهبود را تحت تاثیر قرار می دهند و شکل می بخشند همچنان ادامه دارد.

مردم در سراسر جهان تغییرات عمیقی را در زندگی خود دیده اند: رکود اقتصادی، بیکاری، تغییر اقلیم، فناوری و اتوماسیون مشاغل، افزایش ارزهای دیجیتال، بازگشت پایین پس انداز آنها و افزایش نابرابری و بدهی، در گزارش سالانه صندوق بین المللی پول سال ۲۰۲۰ آمده است.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول، در پیام مقدماتی گزارش گفت: از آنجا که جهان با بحران منحصر بفردی روبرو است، صندوق بین المللی پول و اعضای آن وارد عمل شده اند. دولت ها با تقریبا ۱۲ تریلیون دلار اقدامات مالی و حدود ۷.۵ تریلیون دلار اقدامات پولی، اقدامات جسورانه ای را برای نجات جان مردم و اقتصاد انجام دادند.

در بحران امسال، صندوق بین المللی پول و اعضای آن وارد عمل شدند. دولت های سازمان ملل متحد با تقریباً ۱۲ تریلیون دلار اقدامات مالی و حدود ۷.۵ تریلیون دلار اقدامات مالی، اقدامات جسورانه ای برای نجات جان مردم و اقتصاد جهانی انجام دادند.

بسته اقدامات مورد تایید به عنوان بخشی از سهمیه ای که در فوریه ۲۰۲۰ به تصویب شورای حکام رسیده است، قدرت مالی ما را حفظ می کند. این اقدامات شامل دو برابر شدن مقدمات جدید برای قرض گرفتن و دور جدیدی از تنظیمات استقراض دوجانبه است، که انتظار می رود در ژانویه ۲۰۲۱ موثر باشد.

بیشتر بخوانید  وال استریت در سایه سنگین انتخابات

گزارش سالانه صندوق بین المللی پول سال ۲۰۲۰ بر پاسخ COVID-۱۹، تاثیر اقتصاد بر زندگی مردم، بدهی ها، تغییر اقلیم و فاین تک تمرکز دارد.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن