دیگر رسانه ها

واردات کالا

به تمامی کالاها و خدماتی که در خارج از مرز هر کشور تولید و یا ارائه شود، و براساس یک فرآیند قانونی ، به داخل مرز کشورها ورود پیدا کند، واردات کالا گفته میشود.بنابراین واردات کالا یکی از مهم‌ترین فرآیندها و فعالیت‌های در حوزه تجارت بین‌الملل است.

به صورت کلی واردات کالاهای اساسی، مواد اولیه مورد نیاز صنایع و شرکت‌ها و کالاهای باعث ایجاد تعامل موثر با کشورهای دیگر می شود که با استفاده از آن، دانش روز دنیا به کشور واردکننده منتقل می شود که موجب میشود تا شرکت‌های داخلی توسعه پیدا کنند و قیمت‌ها کاهش پیدا کرده، و باعث بوجود آمدن بازاری خوب  و تنظیم بازار می شود.

ولی برای انجام واردات کالا مراحل پیچیده ای وجود دارد که تاجران خود به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند پس بهتر است برای انجام واردات کالا از شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین کمک گرفت و با سپردن کارها به این شرکت تجارت خود را به راحتی و اطمینان انجام داد.

واردات کالا

مراحل واردات کالا

اگر قصد انجام واردات کالا دارید و می خواهید به یک واردکننده تبدیل شوید، بایستی از مراحل  واردات آگاه شوید. مراحل واردات کالا به طور خلاصه به شرح زیر است.

مرحله اول در واردات کالا، تحقیق بازار داخلی به منظور شرایط فروش کالای هدف، بررسی رقبا، بررسی قیمت تمام شده و کیفیت قابل قبول محصول نهایی جهت ارائه به بازار است.

علاوه بر این باید بررسی شود که این کالا برای شما سود دارد یا خیر. پس از آن بدست آوردن اطلاعات کافی از سازمان مقررات واردات و صادرات است که ورود کالای انتخابی به کشور آزاد باشد.

مرحله ی دوم واردات کالا، دریافت کارت بازرگانی و بوجود آوردن پایه‌های تجاری مورد نیاز به منظور انجام مراحل بعدی تجارت است.

یکی از  معتبر ترین سایت های خارجی در زمینه واردات کالا سایت focus-economics میباشد که در کنار شرگت بازرگانی تجارت هنر کاسپین  tejarathonar.ir  میباشد.

مرحله سوم، انتخاب کشور مبدا برای خرید و تامین کالا است. لازم است تا از مسافت کشور مبدا و روش حمل و نقل کالا تا ایران دقت شود. درخواست پیش فاکتور از تامین کننده‌ها از مهترین مراحل به شمار می رود.

پیش فاکتور به این دلیل اهمیت دارد که حاوی وزن، تعداد، نوع ارز، مشخصات فروشنده و خریدار، روش معامله، انتقال وجه، مسئولیت‌ها و ریسک‌ها و به صورت کلی کلیه ی اطلاعات مورد نیاز برای معامله و واردات کالا است.

مرحله ی بعدی لازم است تا برای ثبت سفارش در سامانه اقدام شود. بعد از وارد کردن اطلاعات پروفرما در سامانه ودریافت مجوز از سازمان‌های مربوطه، مجوز ورود کالای مورد نظر صادر میشود. بازرسی کالا به منظور مطمئن شدن از تعداد و سلامت کالا، پیش از واریز وجه برای فروشنده انجام می‌شود.

بعد از انجام امور تخصیص ارز و واریز پول به حساب فروشنده، براساس مذاکرات، محصول توسط فروشنده بسته بندی، بارگیری و ارسال می‌شود. باید دقت شود تا کالای مورد نظر باید بیمه شود،تا در صورتی که هر نوع آسیب بوجود آید بیمه، خسارت کالا را می‌پردازد.

پس همانطور که از مراحل گفته شده در بالا ، آگاه شدید باید دقت کنید که انجام این مراحل کار بسی دشوار و پیچیده ای است . پس بهتر است تا برای سهولت در کارها ، واردات کالا را به شرکت های معتبر و متخصص در این حوزه سپرد .

شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین ، از جمله شرکت های معتبر در حوزه واردات کالا می باشد و تاجران را در این راه یاری می کند.

مشکلات واردات کالا

واردات کالا هم مثل دیگر حوزه‌های تجارت بین الملل نیازمند تخصص کافی می باشد زیرا واردات کالا همیشه برای بازرگانان مشکلات زیادی داشته و دارد که به جهت جلوگیری و یا حل آن‌ها، تاجران بایستی اطلاعات به روز و کافی داشته باشند.

با وجود تحریم‌های ناعادلانه باعث بوجود آمدن مشکلاتی در حوزه واردات کالا در کشور شده است. بعضی از این مشکلات عبارتند از : بیش بود ارزش، کسر تخلیه، تفاوت تعرفه، انبارداری، زمان بر بودن اخذ مجوز ورود یا ثبت سفارش، تخصیص ارز بانک مرکزی و دموراژ، اخذ مجوزهای واردات کالا و ترخیص است.

شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین ، با آگاهی و اطلاع از این مشکلات ذکر شده به تاجران کمک می کند تا بتوانند تجارتی آسان و بدون به وجود آمدن مشکل داشته باشند.

واردات کالا توسط شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین

با وجود اینکه با انجام واردات کالا، سود خوبی بدست می آید ولی ممکن است با خطرات زیادی هم همراه باشد و همچنین به دلیل اینکه  واردکنندگان با مشکلات مختلفی درگیر هستند. پیشنهاد می کنیم تا با شناسایی و مدیریت خطرات واردات بتوانید آن­ها را کمتر کنید.

همچنین از آنجایی که قوانین گمرکی مدام در حال تغییر هستند پس برای واردات کالا نیاز به اطلاعات تخصصی و به روز است، تا از ایجاد هرگونه زیان هنگام واردات شود.

پس برای جلوگیری و یا کاهش هزینه‌های ناخواسته واردات کالا و خدمات واردات کالا بهتر است تا از متخصصان و مشاوران توانمند شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین در این حوزه کمک بگیرید.

با توجه به اینکه واردات یکی از اصلی‌ترین و مهم ترین حوزه‌های بازرگانی و تجارت بین‌المللی محسوب می شود. بازار و حتی بخش‌های گوناگون تولید با واردات کالا فعالیت خود را پا بر جا نگه می دارند ولی این امر با موانع خارجی و داخلی زیادی روبرو است.

به همین دلیل شرکت‌های متعددی در این حوزه مشغول فعالیت هستند که باعث میشوند تا از ایجاد بسیاری از موانع جلوگیری شود.

پس برای واردات کالا ،لازم است تا تجربه و تسلط به قوانین تجارت بین‌‌المللی داشت.شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین دارای این تخصص و تجربه برای واردات کالا است .

شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین آماده ارائه خدمات برای واردات کالا است که عبارتند از:

  • پیداکردن فروشنده خارجی
  • اعتبارسنجی تأمین‌کننده
  • بررسی کیفیت کالا در مبدأ
  • دریافت کالا در کشور مبدأ
  • ترخیص از گمرک
  • خدمات انبارداری
  • تحویل در مقصد
  • عقد قرارداد بین‌المللی
  • حمل دریایی و هوایی

بهترین راه برای انجام مراحل واردات کالا چیست؟

در پایان نتیجه گرفته میشود که برای انجام واردات کالا بایستی شناخت کامل و کافی از مراحل و قوانین و مقررات مربوط به آن را داشت تا بتوان به راحتی اقدام به واردات هرگونه کالا کرد و همچنین تجارت خود را گسترش داد؛ ولی باید توجه کرد که انجام این مراحل فقط به زبان آسان به نظر می رسد و در عمل، کار دشوار و پیچیده ای است.

بنابراین برای انجام هرچه بهتر فرآیندهای مربوط به واردات کالا بهترین راه این است که از متخصصین با تجربه در این زمینه مشاوره و کمک گرفت .

شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین ،علاوه بر شناخت قوانین و مراحل انجام واردات کالا با قوانین و مقرراتی بین الملل آشنا می باشد و تجربه ی کافی نیز در این زمینه را دارد. این شرکت از جمله شرکت هایی است که می تواند در زمینه واردات کالا به شما کمک کند.

در حقیقت شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین، با داشتن سابقه ی کار طولانی در حوزه واردات کالا فعالیت میکند.

تا به تاجران در زمینه انجام مراحل واردات کالا کمک کنند تا با سپردن امور تجاری خود در زمینه های گوناگون تجارت های بین المللی، بتوانند بدون دغدغه به تجارت بپردازند و با کمک مشاورین این شرکت، تجارت خود را در حوزه بین الملل گسترش دهند.

منبع : تجارت هنر کاسپین | tejarathonar.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن