کد خبر : 210180
تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 - 13:51
دیدگاه‌ها برای نجف ‌پور کردی در آیین رونمایی از « طرح ارزش مالکانه »: برای صندوق ذخیره فرهنگیان نقطه عطفی رقم زده شده که حاصل عقلانیت سازمانی است بسته هستند

با حضور مسئولان دولت و نمایندگان مجلس « طرح ارزش مالکانه » مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان رونمایی شد

نجف ‌پور کردی در آیین رونمایی از « طرح ارزش مالکانه »: برای صندوق ذخیره فرهنگیان نقطه عطفی رقم زده شده که حاصل عقلانیت سازمانی است

نجف ‌پور کردی در آیین رونمایی از « طرح ارزش مالکانه »: برای صندوق ذخیره فرهنگیان نقطه عطفی رقم زده شده که حاصل عقلانیت سازمانی است
بورس تایمز: آیین رونمایی از « طرح ارزش مالکانه » مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، همزمان با ولادت حضرت معصومه (س)، با حضور مقامات کشوری و فرهنگیان عضو مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هر چه تلاش می‌کنیم نام صندوق را متعالی کنیم سخت است؛ چون اندک مدیرانی تخطی‌هایی کردند؛ اما در این راستا گام‌های بلندی برداشتیم.

به گزارش سایت خبری تحلیلی بورس تایمز، « طرح ارزش مالکانه » صندوق ذخیره فرهنگیان، صبح امروز یکشنبه 31 اردیبهشت ماه 1402، با حضور مسؤولان دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونان و مدیران وزارت آموزش و پرورش، مدیران ارشد صنعت بانکی و بازار سرمایه و سازمان‌های اقتصادی، اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیران‌ عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه و منتخبان فرهنگیان سراسر کشور و اصحاب رسانه، در اردوگاه شهید باهنر تهران رونمایی گردید.

بنا به این گزارش، در آیین رونمایی از « طرح ارزش مالکانه » مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، حمیدرضا نجف‌ پور کردی مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، یوسف نوری وزیر سابق آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، برای حاضرین سخنرانی کردند.

طرح ارزش مالکانه مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

ارزش مالکانه جزو مطالبات سنواتی یک میلیون و ششصد هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته عضو صندوق طی 12 سال گذشته بوده است که امروز به ثمر رسید.

بر اساس این طرح، مالکیت بخشی از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان از خرداد ماه سال جاری به صورت تدریجی به اعضای بازنشسته واگذار می‌شود.

اهداف اصلی این آیین؛ شامل اعلام رسمی و رسانه‌ای اجرای طرح ارزش مالکانه، تبیین و تشریح کلیات فرآیند مدل‌سازی و محاسباتی و سازوکارهای اجرایی و کنترلی طرح و همچنین تشریح برنامه‌های اجرایی جهت تداوم اجرای طرح ارزش مالکانه است.

حمیدرضا نجف‌ پور کردی، مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

حمیدرضا نجف ‌پور کردی، مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، در این آیین گفت: امروز برای صندوق ذخیره فرهنگیان نقطه عطفی رقم زده شده است که حاصل عقلانیت سازمانی است.

وی ادامه داد: از دیرباز یکی از مطالبات اول و به حق فرهنگیان، تعیین تکلیف ارزش مالکانه بود؛ البته اقدامات خوبی از قبل انجام شده بود اما به سرانجام نرسید؛ ما جلسات متعدد و شبانه‌روز برگزار کردیم و آنچه امروز شاهدیم حاصل تفکر بسیجی و جهادی است.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، با اشاره به ماجرای تلخ فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان در گذشته، گفت: هر چه تلاش می‌کنیم نام صندوق را متعالی کنیم سخت است؛ چون اندک مدیرانی تخطی‌هایی کردند؛ اما در این راستا گام‌های بلندی برداشتیم.

نجف‌ پور کردی، با اشاره به اجرای فاز اول طرح سهام مالکانه، گفت: وعده دادیم این طرح طی یک تا دو سال رقم بخورد و کمتر از ۶ ماه، فاز اول آن آغاز شد.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، در پایان سخنان خود تصریح کرد: امروز، آغاز فرایند اجرایی طرح ارزش مالکانه به صورت تدریجی به عنوان دارایی‌های صندوق به اعضای بازنشسته صندوق است؛ در این راستا نسبت سهم یک عضو از اعضای صندوق به کل اعضا مشخص شد و بعد از رونمایی سوپر اپلیکیشن صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضا می‌توانند صورت وضعیت ارزش مالکانه خود را مشاهده کنند. همچنین اعضای بازنشسته‌ای که کد بورسی دریافت نکردند اقدام کنند؛ البته سهام آنها محفوظ است.

یوسف نوری، وزیر سابق آموزش و پرورش

یوسف نوری، وزیر سابق آموزش و پرورش، در این آیین اظهار داشت: حاکمیت شرکتی یک بحث شفافیت است یعنی سهامداران از دارایی‌های خود اطلاع داشته باشند‌و باید حافظ منافع فرهنگیان بود.

وی ادامه داد: از همه معلمان به دلیل مشکلات بازگشایی و امتحانات عذرخواهی می‌کنم؛ اکنون به علت تأثیر قطعی امتحانات بر پذیرش دانشگاه‌ فشار زیادی بر روی آموزش و پرورش وجود دارد. به رغم برخی مقاومت‌ها و عدم اعتماد به آموزش و پرورش اما آموزش و پرورش نشان داد توان این کار را دارد.

وزیر سابق آموزش و پرورش، با اشاره به فساد صندوق ذخیره فرهنگیان در سال‌های گذشته، افزود: با آن اتفاقی که افتاد، صندوق ذخیره فرهنگیان زیان انباشته ده‌ها هزار میلیاردی دارد که ان‌شاءالله احیا شود.

رضامراد صحرایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش

رضامراد صحرایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در این آیین اظهار داشت: این طرح اساسأ حاصل تلاش و برنامه‌ریزی‌های آقای نوری بود و به همین دلیل اصرار داشتم که ایشان در مراسم رونمایی حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: هر دولتی را به یک چیزی می‌شناسند؛ دولت سازندگی، دولت توسعه سیاسی، دولت عدالت و مسکن، دولت برجام و تحول نظام سلامت و اگر روایت نگاری از این دولت شود، دولت تحول نام خواهد گرفت و در وزارتخانه‌های مختلف طرح‌های تحولی در دست اجراست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: تحولاتی در آموزش و پرورش که محور کار دولت است، اتفاق افتاده که کم سابقه است که می‌توان در حوزه تجهیزات، نیروی انسانی و نخبگان اشاره کرد؛ بالاترین میزان مدال المپیادها را در دوره آقای نوری داریم.

صحرایی، با اشاره به طرح ارزش مالکانه، افزود: در این کار شاهد بودم چه اتفاقی افتاده و هزاران ساعت کار کارشناسی کردند؛ امروز  طرح ارزش مالکانه رونمایی می‌شود اما برنامه‌ریزی این است که  سهام به فرهنگیان بازنشسته تا پایان سال واگذار شود.

وی افزود: گفتمان تحول مقدمه بنیادی تثبیت تحول است و در هر کاری که گفتمان سازی کردیم حتما موفق بودیم. درک درست مسأله به همراهی آنها کمک خواهد کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در ادامه افزود: تقاضای من از آقای نجف پور این است که فرهنگیان نسبت به عملکرد صندوق گلایه مند هستند. بانک سرمایه کاملا ورشکسته بوده است. البته دولت تحویل گرفته و باید تحول ایجاد کنیم.

صحرایی، با تأکید بر اینکه باید اعتماد معلمان را به صندوق برگردانیم، افزود: این صندوق تابع قانون شرکت‌هاست و حاکمیت شرکتی باید اجرا شود و باید شفافیت سازی شود. اگر معلمان در هر امری از آموزش و پرورش پشتیبان شوند، موفقیت قطعی است و ارزش مالکانه در راستای طرح شفافیت و ایفای حقوق است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در پایان سخنان خود گفت: در تحول اگر بستر فراهم شود و تحولگرایان نیت درست داشته باشند محقق می‌شود که اکنون فراهم است.

گفتنی است، طرح ارزش مالکانه جزو مطالبات سنواتی یک میلیون و ششصد هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته عضو صندوق طی 12 سال گذشته بوده است که امروز در این آیین به بار نشست.

خبرنگار: صمد یوسفی

تصاویر آیین رونمایی از « طرح ارزش مالکانه » 

فیلم های ویدئویی آیین رونمایی

فیلم اول

فیلم دوم

فیلم سوم

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.