دیگر رسانه ها

مزایای استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری چیست؟

یشتر افراد به محض ورود به بازار رمزارزها متوجه می‌شوند که وقتی نوبت به خرید ارز دیجیتال می‌رسد، باید سرمایه‌گذاری‌های دیگری نیز انجام دهند تا ارزهای دیجیتال خود را ایمن نگه دارند. یکی از راه‌های انجام این کار، خرید یک کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال است که کلیدهای خصوصی را در مکانی امن ذخیره می‌کند. در یک کیف پول دیجیتالی، مالکیت کلیدهای خصوصی به عهده خود شما بوده و به این ترتیب قدرت و کنترل کامل بر امور مالی خود دارید.

ضرورت استفاده از کیف پول ارز دیجیتال

سرمایه دیجیتالی شما با توجه به شرایطی که برای ذخیره آن‌ها در نظر می‌گیرید، امن می‌شوند. در اکوسیستم ارز دیجیتال که بر اساس تمرکززدایی ساخته شده است، تکیه بر نهادهای متمرکزی مانند صرافی، برای حفظ و نگهداری سرمایه شما می‌تواند به خودی خود به عنوان یک خطر امنیتی جدی در نظر گرفته شود. به عنوان مثال به حملات سایبری که در سال‌های اخیر نسبت به این پلتفرم‌های متمرکز انجام شده دقت کنید. می‌بینید که صرافی به هیچ عنوان نمی‌تواند یک محل مناسب برای نگهداری طولانی مدت باشد. مگر اینکه در مقادیر کم یا برای معامله روزانه استفاده شوند.

کلید خصوصی امنیت سرمایه شما را تضمین می‌کند و فقط باید در اختیار خود شما باشد. بنابراین وقتی سرمایه خود را در صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌کنید باید بدانید دیگر کنترل سرمایه خود را ندارید! چرا که موجودی شما در کیف پول صرافی ذخیره شده و صرافی نیز می‌توانید در معرض حملات هک و نفوذ قرار گیرد. بنابراین چاره چیست؟ بهترین راه استفاده از کیف پول‌های ارز دیجیتال نرم افزاری و سخت افزاری است. زیرا در این کیف پول‌ها، کنترل کلید خصوصی و در نهایت سرمایه خود را دارید. به این ترتیب خطرات مربوط به سرمایه شما، تا حدود زیادی کاهش می‌یابد. علاوه بر این، داشتن کیف پول می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا تراکنش‌های مختلفی را انجام دهند و در عین حال مراقب موجودی خود باشند.

مزایای استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری چیست؟

انواع کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول‌های ارز دیجیتال، انواع مختلفی دارند. در یک دسته‌بندی کلی کیف پول‌ها را به سه نوع نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی تقسیم می‌کنند.

 • کیف پول‌های نرم افزاری

کیف پول‌های نرم افزاری که اصطلاحا کیف پول داغ نیز نامیده می‌شوند، به اینترنت متصل هستند. این کیف پول‌ها بر روی یک برنامه خاص اجرا می‌شوند که امکان دسترسی آسان را فراهم می‌کند. چند نمونه از کیف پول‌های نرم افزاری عبارتند از:

کیف پول‌های دسکتاپی: این نوع کیف پول نرم افزاری است که در رایانه کاربر نصب می‌شود.

کیف پول‌های موبایلی: کیف پول‌هایی هستند که از طریق یک اپلیکیشن موبایل اجرا می‌شوند و باید آن‌ها را در گوشی خود دانلود کنید.

کیف پول‌های آنلاین: این کیف پول‌ها تحت وب کار می‌کنند و می‌توانند در هر دستگاه کامپیوتری در هر مکانی به شرط اتصال اینترنت، دسترسی داشته باشند.

 • کیف پول‌های سخت افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری کلیدهای خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری مانند فلش مموری ذخیره می‌کنند. در حالی که کیف پول‌های سخت افزاری می‌توانند برای انجام تراکنش‌های آنلاین مختلف مورد استفاده قرار گیرند، هدف اصلی آن‌ها ذخیره داده‌های شما به صورت آفلاین است تا از نفوذ به حریم خصوصی جلوگیری شود.

 • کیف پول کاغذی

این نوع کیف پول‌ها شامل نرم‌افزار خاصی هستند که می‌توان از آن برای تولید کلیدها و چاپ آن‌ها استفاده کرد. برای انتقال وجه از این نوع، کاربران باید کلیدهای خود را به صورت دستی وارد کنند یا کد موجود در کیف پول را اسکن کنند.

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول مشابه حساب بانکی دیجیتال است که در آن می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را ارسال، دریافت و مدیریت کنید. کیف پول سخت افزاری یک کیف پول فیزیکی است که در اشکال و اندازه‌های مختلف می‌آیند. برای مثال برخی کیف پول‌های سخت افزاری شبیه یک USB هستند.

کیف پول سخت افزاری یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال است. هنگام استفاده از کیف پول سخت افزاری، دسترسی به ارزهای شما توسط دستگاه رمزگذاری می‌شود که این باعث می‌شود از یک کیف پول نرم افزاری یا آنلاین ایمن‌تر باشد. علاوه بر این، کیف پول‌های سخت افزاری در برابر استفاده غیرمجاز با یک پین اضافی محافظت می‌شوند. اگر کیف پول سخت افزاری شما به سرقت رفته یا گم شود، هیچ کس نمی‌تواند بدون داشتن پین کد به ارزهای شما دسترسی داشته باشد.

کسانی که علاقه‌مند به داشتن امنیت فراتر از کیف پول‌های نرم افزاری هستند می‌توانند روی یک کیف پول سخت افزاری سرمایه‌گذاری کنند زیرا انجام این کار یکی از بهترین راه‌ها برای ایمن کردن سرمایه دیجیتالی است که ارزش هزینه کردن دارد. خوشبختانه خرید انواع کیف پول سخت افزاری از ایران نیز ممکن است. صرافی ایرانیکارت، یکی از معتبرترین پلتفرم‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، انواع کیف پول‌های سخت افزاری را با توجه به بودجه شما، ارائه می‌دهد.

مزایای استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری چیست؟

مزایای استفاده از کیف پول سخت افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری یک مورد کلیدی در اکوسیستم بلاک چین هستند که امنیت را فراهم می‌کنند. از جمله مزایای کیف پول سخت افزاری عبارتند از:

 1. کنترل

کیف پول‌های سخت‌افزاری به شما این امکان را می‌دهند که کلیدهای خصوصی خود را مدیریت کنید و به شما مالکیت و کنترل کامل وجوه خود را می‌دهد.

 1. حداکثر امنیت

از آنجایی که کلیدهای خصوصی همیشه آفلاین هستند، در برابر نرم افزارهای مخرب مصون هستند. این کیف پول‌ها فوق العاده امن هستند و به شما یک لایه محافظ در برابر حملات سایبری، سایت‌های فیشینگ و بدافزارها می‌دهند.

 1. بازیابی

اگر کیف پول خود را گم کنید، می‌توانید از عبارت بازیابی برای دسترسی به وجوه خود در یک کیف پول دیگر استفاده کنید.

 1. مدیریت آسان

یک کیف پول سخت افزاری می‌تواند با چندین بلاک چین به طور همزمان کار کند. این مورد به شما امکان می‌دهد انواع ارزهای دیجیتال با شبکه‌های متفاوت را در یک کیف پول نگهداری کنید.

 1. راحتی

یک کیف پول سخت افزاری را که معمولا یک دستگاه سخت افزاری کوچک است، می‌توان به هر جایی حمل کرد. همچنین با استفاده از این نوع ولت‌ها بدون نیاز به ایجاد حساب‌های کاربری بیشتر، می‌توانید به بسیاری از dApp‌ ها «برنامه‌های غیرمتمرکز» دسترسی داشته باشید.

 1. صرافی داخلی

در برخی از آن‌ها می‌توانید مستقیماً از طریق کیف پول خود، معامله کنید که یکی از امن‌ترین راه‌ها برای معاملات ارزهای دیجیتال است زیرا شما همیشه ارزهای خود را در یک جای امن حفظ می‌کنید. ارزها مستقیماً از کیف پول شما معامله می‌شوند نه اینکه به صرافی منتقل شوند. این موضوع باعث صرفه جویی در وقت شما و محدودیت‌های برداشت می‌شود.

سخن آخر

افراد می‌توانند با توجه به بودجه و هدف مورد نظر خود یکی از انواع کیف پول‌های سخت افزاری را انتخاب کنند. هر کیف پول دارای عملکرد خاصی است که هدف مالک را برآورده می‌کند. با این حال، برای افزایش امنیت کلی خود، موارد زیر را نیز انجام دهید.

 • از کیف پول خود پشتیبان بگیرید.
 • نرم کیف پول خود را به طور منظم به روز کنید.
 • اقدامات امنیتی را اعمال کنید.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن