نماد سایت بورس تایمز

مراقبت از سالمندان ویلچری فلج

مراقبت از سالمندان ویلچری فلج

سالمندان به دلیل افزایش سن قادر به انجام برخی از امور روزانه شان نیستند و وجود بیماری های مختلف در برخی از آنها مشکلات جدی‌تری را به وجود می‌آورد و گاهی سالمندان با ضعف در حرکت یا حتی فلج شدن روبرو می شوند. روماتیسم شدید و کهنه یا سکته مغزی می تواند سالمند را فلج کند که در این شرایط یک سالمند برای تمام فعالیت های خود باید تحت مراقبت ویژه قرار بگیرد و استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای آنها ضرورت دارد.

اگر جزء افرادی هستید که در منزل خود سالمندی با این شرایط دارید حتما اخبار و مقالات پزشکی را مطالعه کنید تا بتوانید با شیوه صحیح نگهداری و مراقبت از آنها آشنا شوید و در کنار آن حتماً مراقبت از سالمند در منزل را به واسطه یک پرستار حرفه ای انجام بدهید. در ادامه این مطلب توضیحاتی در خصوص نگهداری سالمندان ویلچری فلج ذکر شده است که می‌تواند برایتان مفید باشد؛ تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید….

مراقبت از سالمند در منزل

سالمندانی که به دلایل مختلف فلج شده اند و نمی توانند حرکت کنند و از ویلچر استفاده می کنند نیاز به مراقبت ویژه دارند. البته شرایط این دسته سالمندان بسیار سخت است و استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای آنها امری ضروری است و پرستار در موارد مختلفی مثل استحمام، خوردن غذا، فیزیوتراپی و… به آنها کمک می کند.

همانطور که اشاره کرده ایم با توجه به سخت بودن شرایط نگهداری از سالمندان ویلچری فلج خدمات پرستاری در منزل باید به صورت شبانه روزی برای آنها در نظر گرفته شود؛ افراد عادی و اعضای خانواده قطعا نمی توانند این امور را به درستی انجام بدهند و پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای به دلیل مهارت ها و تجربه هایی که دارند انجام این وظایف را به عهده می گیرند و شرایط مطلوبی را برای سالمند به وجود می آورند.

برخی از خانواده ها ترجیح می دهند که سالمند شان در این شرایط در مراکز دیگری مثل خانه سالمندان تحت مراقبت قرار بگیرد اما فرقی نمی‌کند که سالمند در محیط خانه یا مکان دیگری نگهداری می شود در هر صورت باید به سلامت جسمی و روانی سالمند توجه ویژه ای ‌شود و همچنین موارد بهداشتی به خوبی برای آنها لحاظ گردد.

خدمات پرستاری در منزل

اگر شما از خدمات پرستاری در منزل استفاده می کنید بد نیست بدانید پرستار وظایفی مثل کمک به حرکت سالمند، فیزیوتراپی در منزل، تهیه غذای مناسب، مراقبت های جانبی، مراقبت برای عدم ایجاد زخم بستر و…. داشته است.

خانواده‌ها باید در خصوص نحوه انجام کار دخالت نکنند و بررسی وضعیت کلی جسمی و بهداشتی سالمند و دارویی  آن ها باید به واسطه ویزیت پزشک متخصص در منزل و همچنین پرستار انجام شود.

خروج از نسخه موبایل