اخبار اقتصادی

شاخص بورس 8 هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس ۸ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۸هزار واحدی مواجه شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 851میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 833میلیارد تومان در بیش از 578هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 8هزار و 190واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 148هزار و 666واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، موتورسازان تراکتورسازی ایران و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

مصوبات دولت| آیین نامه اجرایی عرضه گاز طبیعی در بورس انرژی تصویب شد

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 494میلیون ورقه به‌ارزش 2هزار و 181میلیارد تومان در 215هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 15واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 693واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، مدیریت انرژی امید تابان هور و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های ویتانا، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن