اخبار بورس

شاخص بورس ۱۷۴۷۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس ۱۷۴۷۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۲۸۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۷۴۷ هزار و ۱۷۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با نوسان مواجه شدند.

وضعیت شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۸۸۲۰ واحد صعود معادل ۱.۶۸ درصد به یک میلیون و ۷۴۷ هزار و ۱۷۰ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۷۶۱۸ واحد افزایش معادل ۱.۶۸ درصد به ۴۶۱ هزار و ۸۴۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۱۹) واحد افت معادل (۰.۰۵) درصد به ۴۸۳ هزار و ۱۴۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۴۴) واحد کاهش معادل (۰.۰۵) درصد به ۳۱۸ هزار و ۱۶۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۴۷۳ واحد افزایش معادل ۱.۵۲ درصد به ۲ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۳۵۶ واحد، شاخص بازار اول با ۲۸۰۵۲ واحد معادل ۲.۱۴ درصد به یک میلیون و ۳۳۹ هزار ۱۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۹۸۳۴ واحد صعود معادل ۰.۹۲ درصد به ۳ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۵۳۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۵۰۶۳ واحد، تاپیکو با ۲۰۳۹ واحد، خودرو با ۲۰۰۷ واحد، پارسان با ۱۷۵۷ واحد، رمپنا با ۱۷۱۸ واحد، وامید با ۱۶۷۷ واحد و شتران با ۱۶۶۳ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان نماگر صنایع

بیشتر بخوانید  شاخص کل بورس چیست؟

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فنی مهندسی با۶۵۰ واحد صعود معادل ۴.۹۵ درصد به ۱۳ هزار و ۷۸۵ واحد، حمل و نقل با ۲۵۵۰ واحد افزایش معادل ۴.۲۷ درصد به ۶۲ هزار و ۲۱۴ واحد، خودرو با۱۸۲۴۹ واحد رشد معادل ۴.۱۶ درصد به ۴۵۶ هزار و ۶۷۲ واحد، محصولات فلزی با(۱۷۶۸۴) واحد ریزش معادل (۴.۰۳) درصد به ۴۲۰ هزار و ۶۸۶ واحد، سایر معادن با(۳۱۴۰۷) واحد ریزش معادل (۴.۳۳) درصد به ۶۹۴ هزار و ۵۱۶ واحد، محصولات کاغذ با(۱۲۴۳۴) واحد ریزش معادل (۴.۴۲) درصد به ۲۶۸ هزار و ۹۴۷ واحد، محصولات چرمی با(۳۲۴۵) واحد ریزش معادل (۴.۶۵) درصد به ۶۶ هزار و ۵۵۲ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «افق، خراسان، شاراک، شفن، خمحرکه، شسینا و سیستم» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سصفها، سهرمز، سرود، سبجنو، سیلام، دتماد و سپاها» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۷۹۳ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۲۴ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۵۷ هزار و ۲۷۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن