اخبار بورس

ریزش ۳۰۰۰۲ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

ریزش ۳۰۰۰۲ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری در ادامه عقبگردهای هفته گذشته با ریزش سنگین بیش از ۳۰۰۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۲۷ هزار و ۲۲۱ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۱.۸۸ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

افت دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۰۰۰۸) واحد ریزش معادل (۱.۷۱) درصد به یک میلیون و ۷۲۷ هزار ۲۲۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۷۸۸۰) واحد افت معادل (۱.۷۱) درصد به ۴۵۳ هزار ۵۸۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۷۳۷۶) واحد ریزش معادل (۱.۵۳) درصد به ۴۷۴ هزار و ۴۲۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۴۸۳۹) واحد کاهش معادل (۱.۵۳) درصد به ۳۱۱ هزار و ۲۶۶ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۵۹۸۹) واحد افت معادل (۱.۵۱) درصد به ۲ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۸۸۲ واحد، شاخص بازار اول با (۱۳۶۹۹) واحد کاهش معادل (۱.۰۹) درصد به یک میلیون و ۲۴۸ هزار ۴۴۴ واحد و شاخص بازار دوم با (۹۳۹۵۳) واحد افت معادل (۲.۵۸) درصد به ۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۷۵۵ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با (۴۱۵۰) واحد، شستا با (۳۲۹۹) واحد، فملی با ۳۰۹۵ واحد، فولاد با ۲۱۸۲ واحد، تاپیکو با (۱۸۹۸) واحد، وامید با (۱۵۵۰) واحد، و اخابر با (۱۴۹۴) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سیمان با (۳۹۴) واحد افت معادل (۳.۰۱) درصد به ۱۲ هزار و ۷۴۰ واحد، رایانه با (۲۴۳۰) واحد کاهش معادل (۳.۲۸) درصد به ۷۱ هزار و ۵۹۴ واحد، وسایل ارتباطی با (۹۶۱۲) واحد ریزش معادل (۳.۳۹) درصد به ۲۷۴ هزار و ۲۱۲ واحد، ، چند رشته ای صنعتی (۸۵۵۸) واحد کاهش معادل (۳.۴۶) درصد به ۲۳۸ هزار و ۵۳۵ واحد، رادیویی با (۵۴۵) واحد کاهش معادل (۳.۶۰) درصد به ۱۴ هزار و ۶۲۵ واحد، زراعت با (۱۰۰۶۲) واحد افت معادل (۴.۰۹) درصد به ۲۳۵ هزار و ۹۵۲ واحد، محصولات با (۵۸۷۳) واحد کاهش معادل (۵) درصد به ۱۱۱ هزار و ۵۹۳ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «کنور با ۵.۹۹ درصد، غزر با ۴.۹۹ درصد، آبادا با ۴.۹۹ درصد، شیران با ۴.۷۲ درصد، ثبهساز با ۴.۶۷ درصد، خمحور با ۴.۶۷ درصد و سنیر با ۴.۶۳ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وملی با (۵) درصد، غنوش با (۵) درصد، سیتا با (۴.۹۸) درصد، خاذین با (۴.۹۶) درصد، وتوصا با (۴.۹۶) درصد، خکمک با (۴.۹۱) درصد و ختراک با (۴.۸۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته اول شهریور ماه، یک میلیون ۳۹۴ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۵۱۱ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲۸ هزار و ۴۰۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ریزش ۳۰۰۰۲ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن