اخبار بورس

رشد ۹۵۹۹ واحدی نماگر تالار شیشه ای

رشد ۹۵۹۹ واحدی نماگر تالار شیشه ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد اندک ۹۵۰۰ واحدی و به یک میلیون و ۸۲۵ هزار و ۳۵۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس با رشد اندک دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۹۵۹۸ واحد صعود معادل ۰.۵۳ درصد به ۱ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۳۵۳ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۲۵۲۰ واحد افزایش معادل ۰.۵۳ درصد به ۴۷۹ هزار و ۳۵۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۷۰۶ واحد افزایش معادل ۰.۷۶ درصد به ۴۹۱ هزار و ۴۵۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۴۳۱ واحد افزایش معادل ۰.۷۶ درصد به ۳۲۲ هزار و ۴۴۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۹۹۳۸ واحد افزایش معادل ۰.۴۰ درصد به ۲ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۴۴۸ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۰۷ واحد افزایش معادل ۰.۱۲ درصد به یک میلیون و ۳۱۴ هزار ۲۲۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۱۳۲۶ واحد صعود معادل ۱.۱۱ درصد به ۳ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۱۸۰ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۵۰۶۰ واحد، فملی با (۲۸۹۸) واحد، شپنا با (۲۸۴۷) واحد، شتران با (۲۴۵۶) واحد، شستا با (۲۰۳۰) واحد، وغدیر با (۱۷۸۸) واحد و شبندر با (۱۶۸۶) واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با۵۳ واحد صعود معادل ۴.۴۰ درصد به یک هزار و ۳۳۲ واحد سایر معادن با ۱۷۱۳۳ واحد افزایش معادل ۴.۰۷ درصد به ۴۳۷ هزار و ۹۲۱ واحد، کانه فلزی با۱۲۶۸۶ واحد رشد معادل ۳.۴۳ درصد به ۳۸۳ هزار و ۶۰ واحد، شیمیایی با ۳۰۵۴ واحد افزایش معادل ۳.۲۷ درصد به ۹۶ هزار ۴۳۹ واحد، خودرو با ۱۴۵۸۰ واحد افزایش معادل ۳.۲۳ درصد به ۴۶۵ هزار و ۹۷۶ واحد، انتشار و چاپ با (۱۰۰۶۹۷) واحد کاهش معادل (۳.۵۴) درصد به ۲ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۹۵۳ واحد، فرآورده نفتی با (۳۸۲۶۸۸) واحد افت معادل (۴.۷۵) درصد به ۷ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۳۶۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «خزامیا با ۶.۷۸ درصد، مرقام با ۶.۵۴ درصد، سیمرغ با ۶.۴۳ درصد، کنور با ۵ درصد، حتاید با ۵ درصد، نوری با ۵ درصد و تپیکو با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شبریز با (۴.۹۹) درصد، وایران با (۴.۹۹) درصد، شتران با (۴.۹۸) درصد، شپنا با (۴.۹۸) درصد، وبانک با (۴.۹۱) درصد، شسپا با (۴.۸۷) درصد و توکا با (۴.۸۴) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار نوبت معاملاتی، ۱۲ هزار و ۵۹ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۹۲ هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

رشد ۹۵۹۹ واحدی نماگر تالار شیشه ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن