اخبار بورس

رشد شاخص در روز پرنوسان بورس

رشد شاخص در روز پرنوسان بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری که با نوسان همراه بود در نهایت با رشد بیش از ۱۰ واحدی به یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس حتی با رشد نماگر اصلی نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل «هم وزن» با ۴۱۱۰ واحد افت مواجه شد.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۰۰۹۵ واحد صعود معادل ۰.۶۲ درصد به یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۵ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۲۶۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۶۲ درصد به ۴۳۰ هزار و ۷۲۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۱۱۰) واحد افت معادل (۰.۹۱) درصد به ۴۴۵ هزار و ۲۴۷۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۶۹۵) واحد کاهش معادل (۰.۹۱) درصد به ۲۹۱ هزار و ۹۵۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۲۱۸۵ واحد افزایش معادل ۰.۵۵ درصد به ۲ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۶۰ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۰۱۹ واحد افزایش معادل ۱.۳۴ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار ۶۹۶ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۴۵۲۱) واحد افت معادل (۰.۴۴) درصد به ۳ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۹۱۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۴۳۰۵ واحد، فملی با ۴۲۵۹ واحد، فارس با ۳۶۴۷ واحد، شستا با (۳۳۶۰) واحد، کگل با ۱۸۷۱ واحد، حکشتی با (۱۷۴۷) واحد و اخابر با (۱۳۹۶) واحد» بیشترین تاثیر را بر روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  برگزاری مجمع بانک اقتصادنوین با هدف افزایش سرمایه

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فلزات اساسی با۴۴۰۸۲ واحد صعود معادل ۳.۸۰ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۳۲۷ واحد تامین آب، برق و گاز با ۶۹ واحد افزایش معادل ۳.۷۶ درصد به یک هزار و ۹۲۱ واحد، محصولات فلزی با (۱۳۷۸۸) واحد افت معادل (۳.۷۳) درصد به ۳۵۵ هزار و ۷۹۵ واحد، رادیویی با (۵۰۱) واحد افت معادل (۴.۰۳) درصد به ۱۱ هزار ۹۲۴ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۶۷) واحد افت معادل (۴.۸۱) درصد به یک هزار ۳۴۱ واحد، فنی مهندسی با (۵۰۲) واحد کاهش معادل (۴.۸۵) درصد به ۹ هزار و ۸۴۰ واحد، حمل و نقل با (۳۹۴۸) واحد افت معادل (۴.۹۱) درصد به ۷۶ هزار و ۵۲۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «مبین با ۵ درصد، کرماشا با ۴.۹۹ درصد، نوری با ۴.۹۹ درصد، پارسان با ۴.۹۸ درصد، غدام با ۴.۹۷ درصد، فخوز با ۴.۹۶ درصد و امین با ۴.۹۶ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وسینا با (۵) درصد، کساوه با (۵) درصد، ثفارس با (۵) درصد، تایرا با (۵) درصد، خمحور با (۴.۹۹) درصد، حکشتی با (۴.۹۹) درصد و کاذر با (۴.۹۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۵۰۷ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۱۸۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱۸ هزار و ۹۲۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  انتشار ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال اواق فروش تبعی در بورس تهران

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

رشد شاخص در روز پرنوسان بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن