کد خبر : 209475
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 20:29
دیدگاه‌ها برای راهنمای خرید و فروش انواع باتری + قیمت باتری فرسوده بسته هستند

راهنمای خرید و فروش انواع باتری + قیمت باتری فرسوده

راهنمای خرید و فروش انواع باتری + قیمت باتری فرسوده

اگر دنبال خرید و فروش باتری فرسوده، نو، تولید داخل و وارداتی هستید در این مقاله تا انتها همراه ما باشید. اسقاط آنلاین مرجعی برای خریدار باطری  UPS و باطری فرسوده خودرو و سایر باطری های مستعمل است. با پیدا کردن خریدار باطری فرسوده با روشی که به شما آموزش می دهیم، خواهید توانست به

اگر دنبال خرید و فروش باتری فرسوده، نو، تولید داخل و وارداتی هستید در این مقاله تا انتها همراه ما باشید.

اسقاط آنلاین مرجعی برای خریدار باطری  UPS و باطری فرسوده خودرو و سایر باطری های مستعمل است. با پیدا کردن خریدار باطری فرسوده با روشی که به شما آموزش می دهیم، خواهید توانست به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن فروش باتری فرسوده ی خود را انجام دهید.

خرید باتری ups دست دوم معمولا در کشورهای در حال توسعه یک راه حل مقرون به صرفه برای دسترسی به انرژی ارزان خواهد بود. مصرف کنندگان در زمان هایی که شبکه فعال است، انرژی لازم را در باتری ذخیره می کنند تا در زمان قطعی برق، مصرف کنندگان حساس خود را روشن کنند.

 

از باتری ups در جا هایی که کلا دسترسی به شبکه ی برق ندارند نیز استفاده می شود. فرض کنید کشاورزی برای تامین آب مورد نیاز زمین خود به پمپ آب برقی نیاز دارد. چاه آب خارج از بافت شهری و شبکه ی برق رسانی است. در نتیجه کشاورز نمی تواند از برق شهری استفاده کند. در چنین موقعیتی استفاده از پنل خورشیدی برای تولید انرژی و ذخیره ی آن در باتری یک راه حل دائمی و مناسب خواهد بود.

آیا می توان باتری را به صورت مستقیم شارژ کرد؟

پیش از خرید باتری به این نکته توجه داشته باشید که ولتاژ ورودی به باتری حتما باید ثابت باشد. در غیر این صورت طول عمر باتری شما کاهش می یابد. پس قبل از باتری سعی کنید یک رگولاتور ولتاژ یا تثبیت کننده ی ولتاژ حتما قرار دهید.

فرقی نمی کند از برق شهری، پنل خورشیدی، توربین بادی و یا هر چیز دیگر برای شارژ باتری استفاده می کنید. باتری ها ذاتا به صورت DC یا جریان مستقیم به ذخیره سازی انرژی می پردازند. به همین دلیل حتما یک شارژر با قابلیت تثبیت ولتاژ پیش از باتری قرار دهید.

راهنمای خرید و فروش انواع باتری + قیمت باتری فرسوده

اگر برق و انرژی تولیدی شما به صورت جریان متناوب یا AC می باشد، قبل از باتری لازم است تا ابتدا انرژی را توسط رکتیفایر به DC تبدیل کرده و سپس در باتری ذخیره نمایید.

پس نتیجه می گیریم که امکان مستقیم تزریق انرژی به باتری را نداریم. در حالت DC باید یک تثبیت کننده ی ولتاژ قرار دهیم و در حالت AC  نیز باید انرژی را به صورت جریان مستقیم به باتری بدهیم.

 

کاهش قیمت خرید باتری با طراحی مقرون به صرفه

اگر قصد خرید باتری ups را دارید، لزومی ندارد که طراحی باتری را بر اساس کل مصرف خود در نظر بگیرید. فرض کنید شما می خواهید برای یک بیمارستان برق اضطراری طراحی کنید. شما به عنوان فروشنده ی باتری یا طراح می توانید دو حالت طراحی را به خریدار باتری که بیمارستان باشد، ارائه کنید.

در حالت نخست طراحی و خرید باتری را بر اساس کل مصرف بیمارستان در نظر بگیرید. این طراحی شامل اتاق عمل، اتاق مراقبت های ویژه، بخش، روشنایی، اداری و … می باشد.

در حالت دوم طراحی و خرید باتری را بر اساس قسمت های حساس بیمارستان انجام دهید. در این حالت برق پشتیبان صرفا برای قسمت های حساس در نظر گرفته می شود. به عنوان نمونه اتاق عمل و اتاق مراقبت های ویژه تنها از برق پشتیبان و باتری های ups بهره می برند.

خرید باطری دست دوم ups یکی از راه حل های قدیمی و عاقلانه در صنعت باتری می باشد. در ادامه به فروش باتری فرسوده و خرید باطری دست دوم ups بیشتر می پردازیم.

فروش باتری فرسوده معمولا توسط چه کسانی انجام می شود؟

تمام مصرف کنندگان باتری می توانند اقدام به فروش باتری فرسوده ی خود نمایند. این افراد کافیست تا با یک خریدار باطری فرسوده توافق کنند. همان طور که اشاره شد این توافق می تواند به ازای تخفیف در خرید باتری نو، دریافت وجه نقد و یا تعویض با بانک باتری کوچک تر باشد.

اگر در پروژه ی خود باتری های فرسوده دارید، حتما نسبت به فروش باتری فرسوده ی خود اقدام نمایید. نگران جزئیات، زمان بر بودن و پیچیده بودن پروسه ی فروش باتری فرسوده نباشید. در ادامه سریع ترین روش فروش باتری فرسوده، احیای آن و جایگزینی یا خرید باطری دست دوم ups را به شما آموزش می دهیم.

خریدار باطری ups معمولا باتری فرسوده را احیا می کند و مجدد آن را می فروشد. به این صورت بخش های قابل بازیافت باتری مجدد استفاده می شود و آلودگی کمتری برای محیط زیست به همراه خواهد داشت که در قیمت تمام شده ی باتری نیز موثر است.

از طرفی فروشنده ی باتری ups می تواند، بخشی از هزینه های خرید باتری جدید را پوشش دهد. فرض کنید یک کشاورز برای تامین برق مورد نیاز پمپ آب خود، از 4 پنل خورشیدی و 4 باتری استفاده کرده است. طول عمر پنل ها معمولا 20 سال است. اما طول عمر باتری های ups معمولا 3 الی 4 سال است. یعنی کشاورز پس از 3 الی 4 سال باید باتری های جدیدی خریداری کند.

کشاورز می تواند باتری های قدیمی و فرسوده ی خود را به خریدار باطری ups بفروشد. قطعا مبلغ فروش باطری فرسوده به اندازه ی مبلغ خرید باتری نو نمی باشد. اما درصدی از هزینه های خرید باتری نو را پوشش می دهد.

البته کشاورز می تواند با قیمت ضایعات باطری یو پی اس هزینه های خود را بیش از پیش کاهش دهد. معمولا خریدار باطری ups که باتری های فرسوده را از شما خریداری می کند، پس از احیای باتری مجدد آن را به صورت دست دوم می فروشد.

محاسبه ی قیمت باتری فرسوده چگونه است؟

اگر تصمیم به فروش باتری فرسوده ی خود گرفته اید، ابتدا باید قیمت باتری فرسوده ی خود را تخمین بزنید. برای تخمین قیمت باتری فرسوده باید به دو این دو پرسش مهم پاسخ دهید :

  • چند درصد از سلول های باتری شما سالم هستند؟
  • آیا داغی باتری شما سالم است؟

شرط اول برای فروش باتری فرسوده، سالم بودن باتری است. سالم بودن باتری به معنای شارژ و دشارژ مجدد آن است. اگر پارامترهای باتری نظیر ولتاژ، جریان خروجی و … با داده های دیتاشیت برابر و نزدیک باشد، یعنی باتری در شرایط خوبی به سر می برد. در غیر این صورت نیاز به تعمیراتی خواهد داشت که از هزینه ی آن می کاهد.

در مرحله ی بعد باید توجه نمایید که فروش باتری فرسوده، در حالی که فقط لاشه ی باتری سالم باشد و سلول ها کارایی خود را از دست داده باشند نیز امکان پذیر است.

قیمت باتری فرسوده که فقط داغی آن مورد فروش قرار می گیرد معمولا به دو روش محاسبه می شود :

  • قیمت هر آمپر باطری کهنه
  • قیمت ضایعات باطری کیلویی

محاسبه ی قیمت باتری فرسوده بر مبنای وزن ضایعات باتری، معمولا در مقیاس های بزرگ به کار می رود. در این روش معمولا تعداد باتری ها زیاد است و تنوع ظرفیت جریان باتری ها نیز بالا است. لذا محاسبه و تخمین قیمت هر آمپر باطری کهنه کمی زمان بر است.

راهنمای خرید و فروش انواع باتری + قیمت باتری فرسوده

در انتها امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اسقاط آنلاین مشتاق تعویض باتری ماشین شما، خرید باتری های فرسوده ی شما و فروش باتری های نو به شما می باشد. پس اگر قصد فروش باتری فرسوده ی خود را دارید و به دنبال خریدار باتری فرسوده می گردید، همین الآن با اسقاط آنلاین تماس بگیرید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.